W jaki sposób walczyć z zaburzeniami odżywiania?

W jaki sposób walczyć z zaburzeniami odżywiania?
zrozumiec-sens
Zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Śmiało można stwierdzić, że zaburzenia odżywiania są chorobą XXI wieku. Promowanie skrajnie wychudzonych sylwetek modelek przez znanych projektantów oraz wszechobecny kult perfekcyjnego ciała powodują masę kompleksów nawet u kilkuletnich dzieci. Niestety sytuacji nie poprawiają opiekunowie oraz bliscy nieustannie skupiający się na wyglądzie lub komentujący grubsze osoby. Jest to tylko jedna z przyczyn powstawania zaburzeń odżywiania. Do innych zaliczyć możemy potrzebę kontroli ciała wynikającą z różnych życiowych problemów. Pamiętajmy też, że na tę chorobę zapadają nie tylko kobiety.

Skomplikowany proces powrotu do zdrowia

Zazwyczaj osoby, które mają anoreksję lub bulimię, odznaczają się podatnością na sugestie i nieco słabszą odpornością na wypływy innych. To oczywiście nie ich wina, tak samo, jak fakt, że tacy ludzie zazwyczaj nie zauważają potrzeby uzyskania pomocy. W takiej sytuacji niezwykle ważna jest reakcja bliskich. Powinna ona być stanowcza, ale także pełna empatii i zrozumienia. Najlepiej namówić chorego na wizytę w ośrodku, który oferuje leczenie zaburzeń odżywiania Lublin będzie do tego idealnym miejscem, ponieważ na jego terenie działa mnóstwo świetnych psychologów specjalizujących się w tej właśnie dziedzinie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Naprowadzanie dla niewidomych – jak może pomóc?
Naprowadzanie dla niewidomych – jak może pomóc?
Osoby niewidome i słabowidzące stanowią znaczącą część społeczeństwa. Świat jest pełen przeszkód i czasami trudno jest im poruszać się w […]
Ostatnie wpisy