Kancelaria adwokacka – jakimi typami spraw się zajmuje?

Kancelaria adwokacka – jakimi typami spraw się zajmuje?
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kancelaria prawna to przedsiębiorstwo, które świadczy usługi prawne dla klientów. Usługi te mogą obejmować spory sądowe, prawo korporacyjne, prawo podatkowe, obronę karną i inne usługi. Prawnicy są podstawowymi specjalistami w kancelarii prawnej, którzy mają do czynienia bezpośrednio z klientami i ich problemami. Są oni odpowiedzialne za badania kwestii prawnych i przygotowanie sprawy do procesu. Prawnicy są również odpowiedzialni za reprezentowanie klienta w sądzie lub przed agencjami rządowymi.

Oto kilka przykładów wspólnych obszarów prawnych:

Prawo karne 

Obejmuje to obronę ludzi oskarżonych o przestępstwa i ściganie ludzi za łamanie prawa. Prawnicy karne również pomóc ludziom, którzy zostali niesłusznie oskarżeni lub skazani za przestępstwa dostać ich rekordy oczyszczone lub wyroki zmniejszone.

Prawo rodzinne 

Obejmuje to sprawy rozwodowe (postępowanie rozwodowe), sprawy dotyczące opieki nad dziećmi (przesłuchania dotyczące opieki nad dziećmi) i sprawy adopcyjne (postępowanie adopcyjne). Adwokaci prawa rodzinnego reprezentują również osoby zaangażowane w spory dotyczące partnerstwa krajowego, bitwy o spadek i inne sprawy rodzinne. Mogą również pomóc w rozwiązaniu kwestii związanych z płatnościami alimentów na rzecz dzieci i małżonków.

Spory cywilne/uszkodzenia ciała/nieprawidłowa śmierć 

Prawnicy ci zazwyczaj reprezentują ludzi, którzy zostali skrzywdzeni przez inną osobę lub firmę i starają się o odszkodowanie za swoje straty poprzez pozwy cywilne. Mogą również ścigać zarzuty karne przeciwko osobom oskarżonym o złe postępowanie, jeśli istnieje wystarczająco dużo dowodów na poparcie takich zarzutów.

Jeśli potrzebujesz pomocy, to kancelaria adwokacka Warszawa, jest miastem gdzie ją otrzymasz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak aktywnie spędzić wakacje?
Jak aktywnie spędzić wakacje?
Jeśli ciężko pracowałeś przez cały rok, to nadszedł czas na relaks i odpoczynek. Jednak wiele osób myśli, że wakacje to […]
Ostatnie wpisy