Kardiolog – czym się zajmuje?

Kardiolog – czym się zajmuje?
zrozumiec-sens
Zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W czym się specjalizują?

Kardiolodzy są lekarzami, którzy specjalizują się w leczeniu chorób układu krążenia. Zapewniają oni opiekę profilaktyczną, badania diagnostyczne i leczenie wszystkich aspektów chorób serca i innych schorzeń układu krążenia, takich jak wysokie ciśnienie krwi, choroba wieńcowa, zastoinowa niewydolność serca, arytmia, zaburzenia zastawek serca, tętniaki i inne.

Kardiolodzy leczą pacjentów, którzy mają historię choroby serca lub którzy mieli atak serca lub udar. Leczą również osoby z wrodzonymi wadami serca i zaburzeniami rytmu, które powodują zawroty głowy lub omdlenia. Mogą oni wykonywać badania profilaktyczne, takie jak elektrokardiogramy (EKG) w celu wykrycia nieprawidłowości w sposobie bicia serca lub zbadania tętnic pod kątem gromadzenia się płytki nazębnej, która może prowadzić do udaru lub choroby wieńcowej.

Jak przebiega wizyta?

Podczas wizyty u kardiologa w celu wykonania rutynowego badania kontrolnego, prawdopodobnie zostanie wykonane EKG w celu zmierzenia aktywności elektrycznej serca. W przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości w odczycie EKG, lekarz może zlecić dodatkowe badania w celu określenia ich przyczyny – takie jak angiogram (zdjęcie rentgenowskie wykonane po wstrzyknięciu barwnika do tętnicy), test wysiłkowy lub echokardiogram (USG).

Jeśli chcesz skorzystać z pomocy takiego specjalisty, to odwiedź witrynę internetową i poznaj szczegóły: http://magdalena-drozdz-klimczyk.pl/specjalizacje/kardiologia/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Montaż basenu w ogrodzie – jak to zrobić?
Montaż basenu w ogrodzie – jak to zrobić?
Instalacja basenu w ogrodzie to świetny sposób na relaks, ćwiczenia i spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Dodaje również wartość […]
Ostatnie wpisy