Karma sucha czy mokra – co będzie lepsze dla kota?

Karma sucha czy mokra – co będzie lepsze dla kota?
zrozumiec-sens
Zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu właścicieli zadaje sobie pytanie, jak właściwie powinni karmić swoich pupili, żeby Ci jak najdłużej zachować dobre zdrowie oraz samopoczucie. Odpowiedź na takie pytanie nie jest wcale prosta, ale z roku na rok coraz więcej rzetelnych informacji na temat żywienia czworonogów przenika do ogólnej świadomości. Nie zadowalają nas już najtańsze karmy z marketów ani silnie reklamowane, ale niekoniecznie dobre rozwiązania żywieniowe. Wybieramy dobrej, jakościowe karmy i pozostaje nam pytanie: co będzie najlepsze dla naszego kota? Karma mokra czy może jednak sucha?

Przede wszystkim karma powinna być bezzbożowa i wysokomięsna

Koty to drapieżniki i stuprocentowi mięsożercy, dlatego powinniśmy wybierać głównie pod kątem tego, jaka jest zawartość mięsa i dodatków witaminowych. Na stronie https://www.zooglobe.pl/pol_m_Koty_Karmy-dla-kotow-1575.html znajdziemy wysokiej jakości kocie pożywienie dla każdego. Dokonując zakupu zwróćmy uwagę na to, żeby pokarm zawierał jak najmniej węglowodanów i odpowiedni stosunek fosforu do wapnia. Istotny jest również odpowiednio wysoki wskaźnik tauryny, która jest niezbędna dla naszych mruczków.

Choć węglowodanowych wypełnień nie da się zupełnie uniknąć, to zwróćmy szczególną uwagę na to, żeby nie pochodziły one ze zbóż. Koty nie są w stanie ich przetrwać i na dłuższą metę szkodzą im one. Zdecydowanie lepsze będą ziemniaki i inne warzywa, które dla kocich żołądków są po prostu neutralne. Pamiętajmy także, że koty pobierają większość wody z pożywienia, dlatego podstawę ich diety stanowić powinna mokra karma. Suchą zostawmy jako przysmak albo na czas, kiedy musimy wyjechać i trzeba zostawić kotu jedzenie na zapas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Cera mieszana – jak o nią dbać?
Cera mieszana charakteryzuje się połączeniem typu suchego i tłustego. Zazwyczaj największy problem z wydzielaniem nadmiaru sebum pojawia się w tzw. […]
Ostatnie wpisy