Z czym pomoże dobry optyk?

Z czym pomoże dobry optyk?
zrozumiec-sens
Zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dlaczego dzieje się tak, że niektóre osoby spędzają w salonie optycznym długie godziny, a inne wychodzą stamtąd z nowymi okularami już po kilkunastu minutach? Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta – wszystko zależy od kwalifikacji zatrudnionego w tym miejscu specjalisty, czyli optyka. Są rzeczy, które powinien on robić w tempie ekspresowym, zwłaszcza jeśli dotyczy do nieskomplikowanych spraw, takich jak dobór oprawek czy podstawowe prace związane z obróbką szkieł. W czym zatem powinien nam pomóc dobry optyk?

Wiele etapów – jeden cel

Pierwszym zachowaniem dobrego optyka powinno być powitanie klienta w salonie i przeprowadzenie z nim krótkiego wywiadu dotyczącego preferencji, stylu życia czy dotychczasowych doświadczeń związanych z pomocą optyczną. Ta rozmowa ma ogromne znaczenie przed badaniem, ponieważ jedynie dzięki zdobytym informacjom specjalista wie, czego tak naprawdę potrzebują nasze oczy. Jeżeli człowiek odwiedzający salon nie posiada recepty od okulisty, wówczas optyk musi przeprowadzić stosowne badanie wzroku, dlatego w każdym zakładzie powinien się znajdować dobry serwis optyczny. Pierwszym etapem jest badanie u optometrysty, który ma za zadanie określić wartości korekcyjne. Pomagają mu w tym specjalne narzędzia i akcesoria okulistyczne, dzięki którym jest w stanie zweryfikować, czy potrzebujemy okularów korekcyjnych czy może jednak soczewek kontaktowych. Bez precyzyjnych pomiarów okulary mogą nie spełniać swojej funkcji, dlatego są one tak istotne. Po badaniu optyk przystępuje do zaproponowania nam produktu, który najbardziej spełni nasze oczekiwania i potrzeby w zakresie ochrony oczu. Ostateczną decyzję podejmujemy jednak samodzielnie, kierując się względami wizualnymi i funkcjonalnością poszczególnych modeli.

Rekomendacja specjalisty sprzedaży

Z gabinetu wychodzisz z wartościami korekcyjnymi oraz wstępnym rozwiązaniem. Specjalista sprzedaży opowie o nim dokładniej. Wyjaśni, na czym polegają różnice między poszczególnymi opcjami oraz zarekomenduje finalny produkt opierając się na Twoich preferencjach i potrzebach. Może pomóc w ostatecznej decyzji, ale to Ty zdecydujesz, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak owerlok może się przysłużyć w pracy krawca?
Wśród zawodów, które wymagają określonych umiejętności i wiedzy należy wymienić krawca. Osoba zajmująca się profesjonalnym szyciem musi naprawdę znać się […]
Ostatnie wpisy