Planujesz podróż do krajów egzotycznych? Zaszczep się!

Planujesz podróż do krajów egzotycznych? Zaszczep się!
zrozumiec-sens
Zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyjazdy za granicę są dla każdego z nas ciekawym przeżyciem i atrakcją, którą pragniemy zapamiętać jako zbiór wspaniałych chwil. Jednak wszystkie najlepsze momenty mogą zostać szybko zepsute, jeśli pojawi się choroba. Dlatego, dla ochrony własnego zdrowia, ale też w celu spędzenia czasu przyjemnie i bez stresu, warto wykonać odpowiednie szczepienia.

Dlaczego przed wycieczką w egzotyczny region należy wykonać szczepienie?

Wybierając się do krajów egzotycznych, w szczególności tych położonych w Afryce, Ameryce Południowej lub Azji, należy koniecznie zaszczepić się przed występującymi tam chorobami. Podróż tam naraża nas bowiem na liczne niebezpieczeństwa, związane z mikroorganizmami, które w naszych regionach nie są znane. Jeśli choroba rozwinie się na miejscu pobytu, najpewniej zostaniemy wyleczeni, ale wyjazd raczej nie będzie udany. Z kolei jeśli rozwinie się dopiero po powrocie, rozpoznanie choroby może być utrudnione, a jej przebieg cięższy, zanim zostanie pozbawiona odpowiednia diagnoza.

Jak przygotować się do szczepień

Należy przede wszystkim zaplanować je na 6-8 tygodni przed samym wyjazdem. Dzięki temu będzie możliwe odpowiednie rozłożenie szczepień w czasie, gdyż niektóre z nich wymagają więcej niż jednej dawki, aby zapewniły pełną ochronę.

Konieczne jest także podjęcie decyzji o wykonaniu szczepień w renomowanym punkcie, który wydaje Międzynarodową Książeczkę Szczepień, będącą świadectwem podjętych działań. Taką książeczkę do pakietu szczepień wydaje między innymi Poradnia Chmielna Express, której pełna oferta znajduje się tutaj: https://www.chmielna4.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Skup aut – miejsce na pozbycie się uszkodzonego pojazdu
Stare i niesprawne samochody zajmują miejsca parkingowe w wielu miejscach. Nie nadają się już do dalszego użytkowania, ponieważ są uszkodzone […]
Ostatnie wpisy