Kawa – dlaczego warto ją pić?

Kawa – dlaczego warto ją pić?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. Jest wytwarzana z prażonych nasion krzewu, który pochodzi z Afryki i Azji, ale obecnie rośnie w wielu regionach tropikalnych i subtropikalnych.

Kawa zawiera ponad 1000 różnych związków chemicznych i jest złożoną mieszanką substancji chemicznych, w tym kofeiny, które mogą mieć wpływ na organizm.

Kawa zawiera kilka różnych przeciwutleniaczy, które mogą pomóc w ochronie przed chorobami układu krążenia, cukrzycą typu 2, chorobami wątroby i niektórymi nowotworami.

Oto jak kawa może korzystnie wpłynąć na Twoje zdrowie:

Kawa może pomóc Ci żyć dłużej

Badanie opublikowane w Archives of Internal Medicine wykazało, że picie dwóch lub trzech filiżanek kawy dziennie zmniejszyło ryzyko śmierci z powodu choroby serca o 25 procent w porównaniu z niepiciem kawy w ogóle. W badaniu opublikowanym w Journal of Nutrition stwierdzono, że osoby, które piły więcej niż pięć filiżanek dziennie, miały niższe ryzyko śmierci ze wszystkich przyczyn niż osoby, które w ogóle nie piły kawy.

Kawa może poprawić funkcjonowanie mózgu

Kofeina zwiększa czujność poprzez blokowanie receptorów adenozyny w mózgu, co powoduje senność i zmniejsza przepływ krwi do mózgu. Efekt ten może utrzymywać się nawet do sześciu godzin po wypiciu kawy, jeśli jesteś wrażliwy na działanie kofeiny (co oznacza, że jeśli wypijesz filiżankę przed snem, nadal będziesz w stanie zasnąć). Kofeina blokuje również pewne receptory w mózgu odpowiedzialne za uwalnianie dopaminy.

Jeśli chcesz spróbować różnych kaw, to sprawdź stronę: https://mkfresh.pl/kawy-swiata.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przedmioty codziennego użytku w niezwykłej formie
Przedmioty codziennego użytku w niezwykłej formie
Aranżacja wnętrza to prawdziwe wyzwanie, którym można pokazać indywidualny charakter, swoją nietuzinkowość oraz kreatywność. Własne mieszkanie lub dom to doskonała […]
Ostatnie wpisy