Kiedy niemowlę wymaga rehabilitacji?

Kiedy niemowlę wymaga rehabilitacji?
zrozumiec-sens
Zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwszy rok życia dziecka jest intensywnym okresem dla jego rozwoju. Z tego też powodu jest on niezwykle istotny. Czasami nawet codziennie możemy zaobserwować zmiany w motoryce malucha. Czasami jednak rodzice mają wątpliwości co do tempa jego rozwoju. Warto wówczas zasięgnąć opinii specjalisty, jakim jest rehabilitant. Podpowiadamy, kiedy należy wybrać się z niemowlakiem do poradni.

Co może zaniepokoić rodziców w rozwoju niemowlaka?

Czasami już w pierwszych miesiącach życia pojawiają się niewielkie sygnały, które budzą niepokój rodziców. Część z nich dostrzega nieprawidłowości w ułożeniu dziecka, poprzez np. wyginanie ciała w kształt litery C. Czasami można zauważyć także upodobanie do przebywania z określonej pozycji oraz płacz w przypadku jej zmiany. Wszystkie te objawy warto skonsultować ze specjalistami. Gdy dziecko ma problem z nabywaniem nowych umiejętności, takich jak trzymanie główki czy obrót z pleców na brzuch, warto skorzystać z usługi, jaką jest rehabilitacja niemowląt Warszawa to miasto gdzie uzyskamy fachową pomoc. Czasami wystarczy kilka prostych ćwiczeń, zmiana nawyków pielęgnacyjnych, aby zniwelować powstałe problemy. Konieczność rehabilitacji niemowlaków może pojawić się również na tle problemów w rozwoju poznawczym. Jeżeli zatem zauważymy brak reakcji na bodźce słuchowe lub wzrokowe, a także nadmierne reakcje czy też brak reakcji na imię, koniecznie warto odwiedzić specjalistę. Takie sygnały mogą świadczyć o problemach z grupy całościowych zaburzeń rozwoju, które należy jak najszybciej zdiagnozować i podjąć właściwy sposób leczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kryzys w związku – jak starać się uniknąć rozwodu?
Na przestrzeni lat, wraz z nabywanymi doświadczeniami a zarazem pojawiającymi się problemami bliskie relacje małżeńskie oraz rodzinne mogą ulec niekorzystnej […]
Ostatnie wpisy