Kiedy wysłać pracowników na szkolenia motywacyjne

Czasem zatrudniając kogoś, mamy wrażenie, że to idealna osoba na dane stanowisko. Ma świetne wykształcenie, bardzo dobrze zaprezentowała się na rozmowie kwalifikacyjnej i w zasadzie nie ma nic, co budziłoby jakieś nasze zastrzeżenia. Jednak rynek pracy cały czas się zmienia. Zmieniają się także wymagania rynkowe i kwalifikacje, które kilka lat temu były idealne, dziś mogą mieć już pewne swoje braki. Jak wówczas zasugerować pracownikom, by zechcieli się doszkolić w kilku kwestiach?

Darmowe szkolenia dla pracowników

Niektórzy pracownicy mają naprawdę potrzebę doskonalenia, ale być może ograniczają ich finanse. Może być również tak, iż to brak czasu będzie głównym źródłem problemu. Co w takiej sytuacji? Przede wszystkim należy wówczas wyjść z inicjatywą i zaproponować szkolenia motywacyjne dla pracowników. Darmowe i w ramach czasu pracy. Taka sytuacja będzie komfortowa dla pracownika, ponieważ nie będzie musiał on poświęcać swojego wolnego czasu i przede wszystkim pieniędzy. Będzie to również idealna sytuacja dla pracodawcy. Zyskuje się bowiem wówczas wykwalifikowaną osobę, mającą nowe doświadczenia i umiejętności.

Oczywiście takie szkolenie motywacyjne, jest tylko małą kroplą w morzu potrzeb. Później potrzebne są dofinansowania na inne kursy. Na samym początku trzeba jednak przede wszystkim pracowników zmotywować. Przykłady ofert dla firm są dostępne https://reissprofile.pl. Na takich szkoleniach mogą dowiedzieć się rzeczy, które będą przekazywać innym pracownikom, motywując także ich. Później natomiast normalne szkolenia, które dzięki pozytywnym emocjom mogą być bardzo owocne.

3 lata temu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × dwa =