Kompletujemy strój do wakeboardingu – co się przyda?

Kompletujemy strój do wakeboardingu – co się przyda?
zrozumiec-sens
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wakeboarding to wodna dyscyplina sportu zyskująca w naszym kraju z roku na rok na popularności. Jest ona połączeniem klasycznego snowboardu, surfingu oraz nart wodnych. Polega na tym, że zakłada się na nogi specjalnie przystosowaną deskę, a w dłoniach trzyma linę, która jest przeważnie ciągnięta przez motorówkę, ewentualnie wyciąg. Dzięki temu płynnie suniemy po powierzchni wody, pokonując całkiem spore odległości. Wymogiem koniecznym do uprawiania tej aktywności jest posiadanie stosownego stroju – przydatne okazują się zwłaszcza wytrzymałe kaski na wakeboard, kamizelki wypornościowe, wiązania i pianki neoprenowe. 

Każdy element ma znaczenie

Głównym elementem ekwipunku wakeboardingowego jest oczywiście porządna deska, która powinna być idealnie dopasowana do wagi użytkownika. Zasada jest prosta – im większa masa ciała, tym dłuższą konstrukcję należy zakupić. Oprócz tego nie obejdzie się bez odpowiednich wiązań stanowiących oparcie dla stóp. Wpływają one na komfort przemieszczania się po wodzie, dlatego muszą być dobrane z uwzględnieniem rozmiaru stopy. Wyróżniamy dwa podstawowe modele – zamknięte oraz otwarte. Te pierwsze odsłaniają palce i dlatego są przeznaczone dla bardziej zaawansowanych zawodników (preferujących jazdę z przeszkodami), drugie zaś są całkowicie zabudowane i nadają się przede wszystkim dla osób stawiających na dynamiczną jazdę za motorówką.

Każdy człowiek rozpoczynający swoją przygodę z wakeboardingiem powinien też posiadać solidy kask chroniący głowę przed urazami (najlepiej niezbyt ciężki), kamizelkę ratunkową będącą zabezpieczeniem w sytuacji wpadnięcia do wody, a ponadto elastyczny kombinezon piankowy. W przypadku tego ostatniego elementu polecane są zwłaszcza neopreny z rękawami i nogawkami o długości 2/3, kołnierzem przekładanym przez głowę oraz wewnętrzną wyściółką polarową.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Cera mieszana – jak o nią dbać?
Cera mieszana charakteryzuje się połączeniem typu suchego i tłustego. Zazwyczaj największy problem z wydzielaniem nadmiaru sebum pojawia się w tzw. […]
Ostatnie wpisy