Korzyści z posiadania szamba plastikowego

Korzyści z posiadania szamba plastikowego
zrozumiec-sens
Budownictwo
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szambo to bezodpływowy zbiornik, który wprost idealnie nadaje się do gromadzenia ścieków bytowych wytwarzanych w domu jednorodzinnym. Stanowi optymalny wybór w dwóch przypadkach – gdy nie jest możliwe podpięcie obiektu do zwykłej kanalizacji albo priorytetem są aspekty ekologiczne. Na uwagę zasługują zwłaszcza modele z tworzywa sztucznego. W ich produkcji specjalizuje się m.in. ta firma z podkarpackiego Sanoka: http://www.carbo-san.com/szamba-plastikowe.

Szczelność i trwałość na najwyższym poziomie

Standardowe szambo plastikowe jest wykonane z gęstego polietylenu, dzięki czemu odznacza się maksymalną szczelnością. Nie istnieje tutaj nawet minimalne ryzyko, że toksyczne związki zawarte w ekskrementach przedostaną się do gleby i wód gruntowych, powodując skażenie otoczenia. Co istotne, omawianego zbiornika nie trzeba w żaden sposób dodatkowo zabezpieczać po zamontowaniu na działce. Kolejna niewątpliwa korzyść wynikająca z posiadania takiego szamba to gwarancja wieloletniej eksploatacji. Jest wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne, korozję chemiczną oraz szkodliwe działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych (deszczu, śniegu promieni UV). Przy okazji waży znacznie mniej od betonowego odpowiednika (między 60 a 300 kg), co przekłada się na łatwość instalacji i transportowania. Na zakończenie należy podkreślić, że plastikowe szambo podlega recyklingowi i może zostać bez problemu przystosowane do magazynowania wody deszczowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym są systemy ERP i jak poprawiają funkcjonowanie firm na rynku?
Czym są systemy ERP i jak poprawiają funkcjonowanie firm na rynku?
Coraz więcej firm i przedsiębiorstw decyduje się na posiadanie oprogramowania informatycznego typu ERP. Ułatwia ono bowiem planowanie oraz realizowanie działalności […]
Ostatnie wpisy