Kosmetyki, które powinien posiadać każdy pływak

Kosmetyki, które powinien posiadać każdy pływak
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby, które sporo czasu spędzają na basenie, wiedzą, że może to niekorzystnie wpływać na ich skórę. Zbyt częste kontakty z wodą i chlorem wymagają odpowiedniego działania. Przede wszystkim chodzi o to, by we właściwy sposób przeciwdziałać zagrożeniom pod tym względem. Najważniejszą rzeczą po wyjściu z wody jest dokładne spłukanie ciała pod bieżącą wodą. Co prawda chlor skutecznie oczyszcza zbiorniki wodne z drobnoustrojów, ale działa negatywnie na skórę, oczy i włosy. Jednak po skorzystaniu z basenu sam prysznic nie wystarczy. Co jeszcze pomoże nam odpowiednio zabezpieczyć się przed szkodliwym działaniem tego pierwiastka?

Skuteczne i zdrowe kosmetyki do ciała

Niezwykle ważne jest użycie odpowiednich kremów i balsamów oraz żelu pod prysznic. Korzystanie z kosmetyków po basenie wspomaga odpowiednią regenerację skóry. Poza tym działając w ten sposób, zapewniamy swemu ciału dostęp do odpowiednich minerałów i witamin. To z kolei właściwie je nawilży i ujędrni. Podczas korzystania z basenu nie tylko narażamy się na szkodliwe działanie różnych substancji. Na naszym ciele może pozostać nieprzyjemny zapach chlorowanej wody. Do tego celu warto stosować odpowiednie balsamy, które usuną tą nieprzyjemną woń i zapewnią skórze nie tylko świeży zapach, ale też dobrą kondycję.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zbiorniki wodne – jakie czynności należy wykonywać przy ich posiadaniu?
Zbiorniki wodne – jakie czynności należy wykonywać przy ich posiadaniu?
Każdy właściciel jeziora, stawu czy oczka wodnego spotka się z czasem z zarastaniem i wypłycaniem zbiornika. Co prawda jest to […]
Ostatnie wpisy