Kreatywne gry dla dzieci w wieku szkolnym

Kreatywne gry dla dzieci w wieku szkolnym
zrozumiec-sens
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gry mają ogromne znaczenie w rozwoju psychospołecznym dziecka. Czemu zawdzięczają tak potężną rolę? Jaką naprawdę pełnią funkcję? Zacznijmy od tej podstawowej, jaką jest po prostu wypełnianie dziecięcego czasu. W trakcie dłuższych przerw w szkole lub przerw pomiędzy zajęciami w młodszych klasach pomagają dzieciom wypełnić wolny czas w sposób aktywny. Po drugie wpływają na funkcjonowanie motoryczne ucznia, ponieważ większość z nich wymaga ruchu i angażowania mięśni, np. podczas skakania. Wiele też rozwija koordynację ruchową lub wzrokowo- ruchową. Ponadto pomagają w tworzeniu pozytywnych relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami zabawy oraz uczą, w jaki sposób grać fair play, oraz przestrzegać obowiązujących zasad. Mają także wpływ na rozwój wielu funkcji poznawczych, dzięki czemu oddziałują na znaczną część obszarów funkcjonowania młodego człowieka. Jakie zatem gry i zabawy w wieku szkolnym są teraz najpopularniejsze?

W co grają dzieci?

Oczywiście można tutaj wymieniać znane od dawna klasy czy twister, jednak oferta edukacyjna znacznie się od tego czasu rozszerzyła i proponuje dzisiaj szerszy zakres możliwości. Kreatywne gry korytarzowe są tego doskonałym przykładem. Mamy tutaj do wyboru wężyki, pozwalające poćwiczyć naukę cyferek, labirynty, tarcze, a nawet wciąż niezwykle popularnego chińczyka. Z kolei szkolne naklejki pomogą naszym dzieciom w opanowaniu tabliczki mnożenia. Dostępne rodzaje można rozwiesić w dowolnych częściach klasy i szkoły, by dzieci miały z nimi stały kontakt wzrokowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sukienki, które ukryją szerokie biodra
Wiele pań rezygnuje z zakładania sukienek ze względu na szerokie biodra. Zupełnie niepotrzebnie. Odpowiednie dostosowanie kreacji do sylwetki pozwala ukryć […]
Ostatnie wpisy