Małe łazienki dają duże możliwości

Małe łazienki dają duże możliwości
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mała łazienka to chyba największe utrapienie każdego właściciela mieszkania. Na niewielkiej przestrzeni trudno jest zmieścić wszystkie przedmioty, które przecież muszą się tutaj znaleźć. Prawdopodobnie w pewnych kwestiach nie obejdzie się bez kompromisu. Mimo wszystko, nawet najmniejszą łazienkę można praktycznie i ładnie urządzić. Sprawdźmy, jakie mamy możliwości.

Optyczne powiększenie

Najważniejszym zabiegiem, jaki chcemy osiągnąć, mając małą łazienkę, jest jej optycznie powiększenie. W tym celu porzućmy czernie i ciemne granaty, a zamiast tego wybierzmy jasne kolory. Dzięki nim przestrzeń wyda się większa. Na ścianach połóżmy jasne płytki, na przykład białe lub różowe. Postarajmy się, aby również akcesoria łazienkowe, które wstawimy do łazienki, nie były zbyt ciemne.

Zadbajmy o odpowiednie oświetlenie pomieszczenia. Dodatkowe lampki możemy zamontować nad lustrem, które również powinno być jak największe, ponieważ także jego zadaniem będzie optyczne powiększenie wnętrza.

Wanna w małej łazience

Posiadając małą łazienkę, wcale nie jesteśmy skazani jedynie na kabinę prysznicową! Jeśli zamiast szybkiego prysznica wolimy godzinami wylegiwać się w wannie – spełnijmy tę zachciankę. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, aby i w małej łazience zamontowana była wanna.

Sklepy z akcesoriami łazienkowymi mają w swojej ofercie tanie wanny, które pasują do każdej, nawet najmniejszej przestrzeni. Wystarczy tylko odpowiednio zagospodarować całe wnętrze. Wskazówek, jak to zrobić, możemy poszukać w Internecie. Poszukajmy inspiracji także w domach znajomych, którzy są posiadaczami niewielkich łazienek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Góry – pasja, którą można celebrować na wiele sposobów
Góry – pasja, którą można celebrować na wiele sposobów
Góry są inspirujące, majestatyczne i piękne. Są też niebezpieczne i nieprzewidywalne. Góry to pasja, którą można celebrować na wiele sposobów. […]
Ostatnie wpisy