Masaż – rodzaje i zastosowanie

Masaż – rodzaje i zastosowanie
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Masaż to ogólny termin określający manipulację tkanek miękkich ciała. Masaż jest używany przez wiele osób w celu zrelaksowania się, złagodzenia bólu, zmniejszenia stresu i poprawy ogólnego samopoczucia. Terapia masażem jest stosowana w programach terapii fizycznej, szpitalach, domach opieki i hospicjach.

Masażysta lub terapeuta masażu jest pracownikiem służby zdrowia, który specjalizuje się w masażach z użyciem olejków lub balsamów, aby pomóc zwiększyć relaks, złagodzić ból mięśni i sztywność, promować krążenie i skorygować postawę. Obszerny wybór masaży posiada studio botanicum , gdzie z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Terapia masażem może być stosowana w połączeniu z wieloma warunkami zdrowotnymi i pomóc w zapobieganiu urazom i promować ogólne samopoczucie. Terapeuci masażu mogą pracować w obiektach spa, salonach lub klubach zdrowia, szpitalach lub domach opieki.

Do najczęstszych rodzajów masażu należą:

Masaż szwedzki

Ten rodzaj masażu wykorzystuje długie pociągnięcia wraz z technikami ugniatania i tarcia, aby złagodzić napięcie mięśni.

Masaż tkanek głębokich

Ten rodzaj masażu wykorzystuje głębsze ciśnienie niż masaż szwedzki, aby rozwiązać problem przewlekłego bólu, napięcia mięśni i urazów sportowych. Czasami może być nieprzyjemny, ale skutecznie pomaga rozluźnić mięśnie, które uległy kontuzji lub były nadmiernie eksploatowane.

Terapia punktów spustowych

Punkty spustowe to specyficzne miejsca w mięśniach, które powodują drganie całego mięśnia po ich uciśnięciu. Terapia punktów spustowych ma na celu uwolnienie tych punktów, aby nie powodowały one dalej bólu w innych miejscach ciała.

Masaż bańką chińską

Ten rodzaj masażu jest podobny do masażu szwedzkiego, ale wykorzystuje dużą ilość baniek, aby zapewnić klientowi relaksujące doświadczenie. Może być stosowany w połączeniu z innymi rodzajami terapii masażu lub samodzielnie.

Shiatsu Shiatsu

To starożytna japońska forma, która wykorzystuje nacisk palców i kciuków do manipulowania przepływem energii przez ciało. Ten rodzaj masażu skupia się na równoważeniu energii jin i jang, jednocześnie uspokajając system nerwowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Akumulator samochodowy – co warto wiedzieć?
Akumulator samochodowy – co warto wiedzieć?
Ważne jest, aby wiedzieć, jak wybrać dobry akumulator samochodowy. Akumulator jest odpowiedzialny za uruchomienie silnika i dostarczenie energii do wszystkich […]
Ostatnie wpisy