Monitoring w firmie – jakie urządzenia warto zakupić

Monitoring w firmie – jakie urządzenia warto zakupić
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwój technologii cyfrowych doprowadził do popularyzacji systemów monitoringu. Kamery są dziś zakładane w miejscach publicznych, przyczyniając się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa. Na szeroką skalę stosuje się je też w firmach – służą wtedy do sprawowania dozoru nad pomieszczeniami służbowymi i kontroli nad pracownikami. W tym ostatnim przypadku kamery mają też funkcję motywującą, a świadomość ich obecności wpływa na zachowanie zatrudnionych osób. Istnieje wiele systemów monitoringu, jednak na rynku dominują obecnie dwa podstawowe. Mowa tu o systemach takich jak AHD czy kamer IP.

Obraz przesyłany za pośrednictwem kabli albo przez WiFi

System AHD opiera się na kamerach, które transmitują obraz przy pomocy kabli. Obraz ten nie musi być już przekształcany z analogowego na cyfrowy. Zastosowanie tej technologii umożliwia otrzymanie efektu charakteryzującego się doskonałą jakością. Kamera IP stanowi natomiast samodzielną jednostkę, która rejestruje i przesyła obraz za pomocą sieci. Rozwiązanie to ma swoje niezaprzeczalne zalety. Najważniejszą z nich jest to, że uwalnia ono monitoring od ograniczeń przestrzeni. Obraz znajduje się w sieci i można go przeglądać z dowolnego miejsca przy użyciu komputera lub telefonu. Umożliwia też zdalne wykonywanie różnych operacji, takich jak przybliżanie lub wyostrzanie widoku. Witryna internetowa taka jak https://www.voip24sklep.pl/MONITORING-IP prezentuje modele nowoczesnych kamer IP. Ich wszechstronny wybór pozwala na dostosowanie systemu monitoringu do specyficznych potrzeb firmy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co przyda się w nowym mieszkaniu?
Co przyda się w nowym mieszkaniu?
Urządzanie nowego mieszkania bywa niesamowicie ekscytujące. Gromadząc sprzęty, można praktycznie od zera stworzyć niepowtarzalny charakter wnętrz. W takich przypadkach każdy […]
Ostatnie wpisy