Na jakich zasadach można ogłosić upadłość konsumencką?

Problemy finansowe mogą odmienić życie i pozbawić je radości. Brak finansowej stabilizacji jest źródłem niepokoju, lęku i poczucia braku nadziei na lepsze jutro. Co zrobić, gdy nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z długami i wydatkami, które systematycznie rosną? Jak poradzić sobie z tak dużym obciążeniem? Wartym rozważenia rozwiązaniem jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Dla wielu osób może to być nawet ostatnia deska ratunku.

Pozbyć się zobowiązań

Celem upadłości konsumenckiej jest doprowadzenie do umorzenia wszystkich zobowiązań finansowych. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach, na jakich można ją ogłosić. Pierwszą z nich jest obowiązek rzetelnego i uczciwego postępowania, które jest zgodne z prawem. Nie można ukrywać posiadanego majątku, lub ogłosić upadłości konsumenckiej po tym, jak celowo doprowadziliśmy do niewypłacalności.

Trzeba również mieć na uwadze fakt, że przy pomocy tego rozwiązania jesteśmy w stanie uzyskać anulowanie wyłącznie zobowiązań finansowych, które powstały przed ogłoszeniem postępowania upadłościowego i które nie zostały uiszczone w trakcie jego trwania. Upadłość konsumencka musi służyć sprzedaży całości, bądź jakiejś części majątku i wykorzystaniu zdobytych środków na spłatę roszczeń wierzycieli. Całe postępowanie wymaga ścisłego przestrzegania terminów i dopełniania wymaganych formalności. Warto więc przeprowadzić tę procedurę korzystając z profesjonalnej pomocy. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie internetowej https://wyzerujdlugi.pl/upadlosc-konsumencka/gdansk/.

4 miesiące temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × 3 =