Na jakich zasadach można ogłosić upadłość konsumencką?

Na jakich zasadach można ogłosić upadłość konsumencką?
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problemy finansowe mogą odmienić życie i pozbawić je radości. Brak finansowej stabilizacji jest źródłem niepokoju, lęku i poczucia braku nadziei na lepsze jutro. Co zrobić, gdy nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z długami i wydatkami, które systematycznie rosną? Jak poradzić sobie z tak dużym obciążeniem? Wartym rozważenia rozwiązaniem jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Dla wielu osób może to być nawet ostatnia deska ratunku.

Pozbyć się zobowiązań

Celem upadłości konsumenckiej jest doprowadzenie do umorzenia wszystkich zobowiązań finansowych. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach, na jakich można ją ogłosić. Pierwszą z nich jest obowiązek rzetelnego i uczciwego postępowania, które jest zgodne z prawem. Nie można ukrywać posiadanego majątku, lub ogłosić upadłości konsumenckiej po tym, jak celowo doprowadziliśmy do niewypłacalności.

Trzeba również mieć na uwadze fakt, że przy pomocy tego rozwiązania jesteśmy w stanie uzyskać anulowanie wyłącznie zobowiązań finansowych, które powstały przed ogłoszeniem postępowania upadłościowego i które nie zostały uiszczone w trakcie jego trwania. Upadłość konsumencka musi służyć sprzedaży całości, bądź jakiejś części majątku i wykorzystaniu zdobytych środków na spłatę roszczeń wierzycieli. Całe postępowanie wymaga ścisłego przestrzegania terminów i dopełniania wymaganych formalności. Warto więc przeprowadzić tę procedurę korzystając z profesjonalnej pomocy. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie internetowej https://wyzerujdlugi.pl/upadlosc-konsumencka/gdansk/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co trzeba wiedzieć o pielęgnacji kortów tenisowych?
Co trzeba wiedzieć o pielęgnacji kortów tenisowych?
Korty tenisowe oraz gra w ten sport cieszy się coraz większym uznaniem w Polsce. Wiele osób zastanawia się w jaki […]
Ostatnie wpisy