Na co zwracać uwagę kupując używany komputer?

Zanim wyjdziesz i kupić używany komputer, ważne jest, aby wiedzieć, co szukać. Zakup używanego komputera może być świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy. Jeśli jednak nie wiesz, czego szukać, możesz trafić na maszynę, która nie działa zbyt dobrze lub szybko się psuje.

Jeśli kupujesz komputer używany od osoby prywatnej lub sprzedawcy, zapytaj ich o historię maszyny i jak długo ją mają. Jeśli to możliwe, poproś o włączenie komputera przed, abyś mógł zobaczyć, jak działa.

Oprogramowanie

Jakie oprogramowanie znajduje się na maszynie? Czy warto przeinstalować oprogramowanie (np. Windows), czy też będzie można z niego korzystać bez konieczności instalowania czegokolwiek?

Dysk twardy

Jeśli na dysku twardym znajdują się jakieś dane, ile z nich można odzyskać? Jeśli chcesz zachować jakiekolwiek pliki od poprzedniego właściciela, musisz upewnić się, że są one nadal dostępne i nie zostały uszkodzone przez wirus lub inne złośliwe oprogramowanie.

Działanie

Czy ze sprzętem jest coś nie tak? Możesz zorientować się, sprawdzając, czy zasilacz działa (czy hałasuje po podłączeniu), czy w środku są jakieś luźne kable i czy jakieś wentylatory nadmiernie hałasują.

4 miesiące temu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − trzynaście =