Na co zwrócić uwagę przy zakupie roweru?

Zastanów się, gdzie będziesz najczęściej jeździć na rowerze. Ukształtowanie terenu będzie miało wpływ na rodzaj kół i opon, które wybierzesz, a także na nośność roweru. Lekkie ramy aluminiowe świetnie sprawdzają się na drogach utwardzonych, ale ciężkie ramy stalowe radzą sobie z trudniejszym terenem lepiej niż modele aluminiowe.

Zastanów się, ile pieniędzy chcesz wydać na swój nowy rower. Możesz znaleźć niedrogie rowery, które spełnią wszystkie Twoje potrzeby w każdym przedziale cenowym, ale zakup drogiego modelu nie musi oznaczać, że będzie on lepiej odpowiadał Twoim potrzebom niż ten, który kosztuje mniej pieniędzy.

Jakie akcesoria wybrać do roweru?

Do roweru można przymocować lampki, aby być widocznym w nocy. Są one dostępne w wielu formach: niektóre są podłączone do samego roweru, inne wykorzystują baterie, a niektóre mają panele słoneczne, które ładują baterie światłem słonecznym w ciągu dnia.

Stojaki rowerowe to zewnętrzne konstrukcje, które są skonstruowane do przechowywania rowerów. Mogą być montowane na budynkach, ścianach lub innych obiektach. Stojaki mogą być używane w połączeniu z szafkami na rowery i wiatami rowerowymi. Stojaki rowerowe znajdziesz pod tym linkiem: https://bike2box.com/stojaki-rowerowe.

Kosze umożliwiają przewożenie przedmiotów na rowerze. Większość koszyków mocuje się bezpośrednio do kierownicy lub przedniego widelca roweru, ale niektóre można zamontować na tylnym bagażniku.

Pompki to małe urządzenia rowerowe, które umożliwiają napompowanie opon w przypadku niskiego ciśnienia powietrza (zazwyczaj spowodowanego jazdą po wybojach). Pompki występują w dwóch rodzajach: podłogowe i ręczne (te ostatnie są mniejsze od podłogowych).

8 miesięcy temu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 − 5 =