Na czym polega transport paletowy?

Na czym polega transport paletowy?
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach na popularności w naszym kraju bardzo zyskał transport paletowy. Umożliwia on bowiem szybkie i bezpieczne dostarczenie do adresata ładunku ciężkiego lub niestandardowego pod względem gabarytowym. Kluczową rolę odgrywają tutaj oczywiście palety, czyli drewniane bądź plastikowe konstrukcje płaskie zaprojektowane w taki sposób, że bez problemu można je podnosić z użyciem wszelkich wózków widłowych. 

Niski koszt to jedna z głównym zalet

Transport paletowy odbywa się zarówno drogą lądową, jak i lotniczą, kolejową, a nawet morską. W ten sposób można z powodzeniem przewozić m.in. ładunki drobnicowe, meble, urządzenia RTV i AGD, materiały budowlane, sprzęty ogrodnicze, worki ze zbożem, części motoryzacyjne oraz małe pojazdy w postaci motorów lub quadów. Każdy obiekt umieszczony na palecie jest zawsze optymalnie zabezpieczany, tak aby nie uległ uszkodzeniu mechanicznemu. Wykorzystuje się do tego celu przede wszystkim folię typu stretch, taśmy spinające, łańcuchy, specjalne pasy materiałowe, a niekiedy też maty antypoślizgowe.

Podstawowym warunkiem jest dopasowanie wagi ładunku do możliwości konkretnego pojazdu. Najczęściej używa się tzw. europalet o długości 120 cm, szerokości 80 cm i wysokości do 14,4 cm. Są one w stanie bez trudu utrzymać obciążenie na poziomie około jednej tony. Oprócz tego nierzadko stosuje się modele typowo przemysłowe i kontenerowe. Dodajmy, że na polskim rynku funkcjonuje wiele firm oferujących tanie przesyłki paletowe, w związku z czym każdy ma szansę na skorzystanie z ich usług. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie materiały najlepiej ciąć przecinarką plazmową?
Jakie materiały najlepiej ciąć przecinarką plazmową?
Cięcie plazmowe zalicza się do popularnych sposobów cięcia metali przy pomocy łuku plazmowego. Jeśli chodzi o samą plazmę, to jest […]
Ostatnie wpisy