Naprowadzanie dla niewidomych – jak może pomóc?

Naprowadzanie dla niewidomych – jak może pomóc?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby niewidome i słabowidzące stanowią znaczącą część społeczeństwa. Świat jest pełen przeszkód i czasami trudno jest im poruszać się w codziennym życiu. Aby ułatwić im życie, istnieje kilka narzędzi, które można wykorzystać do łatwiejszego poruszania się po świecie.

Pomocne narzędzia

Psy przewodnicy – te psy są wyszkolone do prowadzenia swojego właściciela przez miejsca publiczne, takie jak centra handlowe lub parki itp. Są one wyszkolone do prowadzenia swoich właścicieli poprzez podążanie określoną trasą, a także pomagają im bezpiecznie przechodzić przez drogi. Są one bardzo przydatne przy przechodzeniu przez ulicę, ponieważ wiedzą dokładnie, dokąd zmierzają przez cały czas i mogą bez problemu przeprowadzić swoich właścicieli przez ulicę.

Laski – są używane przez osoby, które nie widzą w ogóle lub mają bardzo słaby wzrok. Laski te posiadają metalowe końcówki, które ułatwiają użytkownikom wyczucie, gdzie idą na nierównych powierzchniach, takich jak chodniki itp. Posiadają również długie uchwyty, dzięki którym użytkownik nie ma problemu z dosięgnięciem rzeczy znajdujących się na wyższych półkach lub w szafach itp.

Pinezki i linie prowadzące -są używane przez osoby, które mają bardzo słabą równowagę. Te szpilki i linie prowadzące są umieszczone na podłodze przed użytkownikiem i pomagają mu chodzić w linii prostej bez utraty równowagi. Są one szczególnie przydatne dla osób, które nie widzą przez cały czas dokąd idą, np. podczas spacerów na zewnątrz lub w nieznanych budynkach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto podawać psu gryzaki?
Dlaczego warto podawać psu gryzaki?
Gryzaki dla psa to nie tylko zabawka, ale również ważny element dbania o zdrowie zwierzęcia. Regularne podawanie psu gryzaków pomaga […]
Ostatnie wpisy