Niezbędne sprzęty do pracy galwanizerni – w co należy zainwestować?

Niezbędne sprzęty do pracy galwanizerni – w co należy zainwestować?
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Galwanizacja to proces polegający na pokrywaniu elementów metalowych cienką warstwą innego metalu. Do tego celu wykorzystuje się prąd elektryczny. Wykonywanie tego rodzaju czynności wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu. Profesjonalna linia do galwanizacji składa się z kilku istotnych elementów.

Źródło prądu i wanna galwaniczna

Zasadnicza część procesu galwanizacji polega na zanurzeniu oczyszczonego produktu będącego przedmiotem obróbki w kąpieli galwanicznej. Kąpiel przygotowywana jest w specjalnej wannie wytwarzanej najczęściej z tworzywa sztucznego o zwiększonej wytrzymałości. Wanna galwaniczna wyposażona jest w system ogrzewania, chłodzenia, a także mieszania kąpieli. Galwanizacja rozpoczyna się w momencie dostarczenia do wanny prądu stałego. Jego źródłem jest prostownik. Profesjonalne prostowniki galwaniczne charakteryzują się dużą sprawnością oraz odpornością na zwarcia i przepięcia. 

Suszarki i inny niezbędny sprzęt

Po naniesieniu metalowej powłoki konieczne jest wysuszenie wszystkich obrabianych elementów. Do tego celu niezbędna jest suszarka w formie zamykanej i otwieranej komory. Prawidłowo przeprowadzony proces suszenia pozwala szybko pozbyć się wilgoci i uzyskać produkt końcowy gotowy do użytku. Decydując się na stworzenie linii galwanicznej, należy zainwestować także w elektrody potrzebne do wytworzenia zjawiska elektrolizy, a także filtry odpowiedzialne za usuwanie metali ciężkich i innych szkodliwych substancji. W skład zautomatyzowanych linii galwanicznych wchodzą też systemy transportu oraz stanowiska załadunku i rozładunku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pomoc drogowa – w jakich sytuacjach po nią zadzwonić?
Pomoc drogowa – w jakich sytuacjach po nią zadzwonić?
Jeśli jeździsz samochodem, prawdopodobnie co jakiś czas napotkasz jakiś problem. Niektóre z tych problemów są drobne, ale inne mogą być […]
Ostatnie wpisy