Nowoczesne metody cięcia blach – jak to robić?

Nowoczesne metody cięcia blach – jak to robić?
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku nie brakuje zarówno klasycznych jak i nowoczesnych metod służących do cięcia różnej grubości blachy. Różnią się one między sobą stopniem dokładności, precyzją, szybkością cięcia oraz ceną. Ciężko wskazać najlepszą z metod, każda posiada bowiem swoje wady oraz zalety. Metoda, która sprawdzi się w przypadku jednego projektu może być pomysłem całkowicie chybionym w innym i na odwrót. Warto jednak, choć pokrótce znać każdą z metod, aby świadomie wybrać tą najlepiej odpowiadającą naszym potrzebom.

Cięcie palnikiem gazowym

Cięcie palnikiem należy do najstarszych, ale wciąż praktykowanych metod cięcia blachy. Metoda ta jest dość mało precyzyjna i stosunkowo wolna. Pozwala jednak na niezbyt dokładne cięcie nawet najgrubszej stali. Do zalet tej metody zaliczyć można także szeroki wybór palników sterowanych zarówno automatycznie, jak i ręcznie.

Cięcie palnikiem plazmowym

Cięcie plazmowe CNC to zyskująca z roku na rok na znaczeniu nowoczesna, niezwykle precyzyjna technologia. Do zalet tego rozwiązania należą przede wszystkim szybkość oraz dokładność. Co więcej tego rodzaju cięciem bez trudu uzyskać możemy elementy o najbardziej złożonych, nieregularnych kształtach.

Cięcie laserem

Stosunkowo drogim jednak wciąż niezwykle popularnym sposobem obróbki stali jest cięcie laserowe. Technologia ta pozwala uzyskać powierzchnię przeciętą starannie. Po takim cięciu krawędzie pozostają gładkie, bez najmniejszych nawet nierówności. Często wybierana jest ona także ze względu na krótki czas obróbki. Niestety metoda ta ma swoje ograniczenia. Nie zaleca się jej stosowanie podczas obróbki najgrubszych, najtwardszych blach. Metoda ta jest także stosunkowo droga.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ulotki – jakie mają zalety?
Ulotki – jakie mają zalety?
Ulotki są ważną częścią każdej kampanii sprzedażowej, marketingowej lub promocyjnej. Są one najbardziej podstawową formą reklamy i mogą być wykorzystywane […]
Ostatnie wpisy