O jakich aspektach należy pamiętać zanim przystąpimy do czyszczenia klimatyzacji?

O jakich aspektach należy pamiętać zanim przystąpimy do czyszczenia klimatyzacji?
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czyszczenie klimatyzacji to ważny etap prac konserwatorskich. Zarówno czyszczenie, jak i przegląd należy wykonywać regularnie. Częstotliwość tego zabiegu zależy przede wszystkim od intensywności eksploatacji urządzenia. Specjaliści zalecają jednak, aby czyścić klimatyzator nie rzadziej niż raz w miesiącu. Niektóre z nowoczesnych urządzeń wyposażone są nawet w wygodną funkcję samoczyszczenia. Zanim jednak przystąpimy do zadań właściwych, należy pamiętać o kilku ważnych aspektach. Przede wszystkim należy zakupić odpowiednie preparaty. Z zapoznaniem się z ich bogatym wyborem, będą mogli się Państwo udać na poszczególną stronę internetową z profesjonalną chemią czyszczącą https://airok.pl/. Warto też zapoznać się z budową urządzenia, ponieważ czyszczenie wymaga jego demontażu.

Odświeżanie klimatyzatora w kilku krokach

Aby wyczyścić klimatyzator należy podnieść przednią obudowę. W ten sposób dostaniemy się do filtrów mechanicznych, które z łatwością można wyjąć. Aby wyczyścić te elementy, należy użyć odkurzacza lub ciepłej wody. W związku z tym należy odpowiednio przygotować odkurzacz lub miskę z wodą. Jeśli na powierzchni filtrów znajdują się większe zabrudzenia, należy zastosować delikatny detergent. Preparat nanosimy na szczotkę z miękkiego włosia i pocieramy, aż do usunięcia nagromadzonych zabrudzeń. Warto też wiedzieć, że wnętrze klimatyzatora, razem z wymiennikiem włącznie, mogą Państwo czyścić wyłącznie za pomocą parownicy lub myjki ciśnieniowej, bez stosowania środków chemicznych. Na koniec należy przetrzeć także obudowę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Darowizny rzeczowe medyczne – jak i komu pomagać?
Darowizny rzeczowe medyczne – jak i komu pomagać?
Darowizny to temat rozbudowany i skomplikowany, regulowany przez szereg norm prawnych. Darowizny są często przekazywane na poczet fundacji, organizacji dobroczynnych, […]
Ostatnie wpisy