O jakich aspektach należy pamiętać zanim przystąpimy do czyszczenia klimatyzacji?

O jakich aspektach należy pamiętać zanim przystąpimy do czyszczenia klimatyzacji?
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czyszczenie klimatyzacji to ważny etap prac konserwatorskich. Zarówno czyszczenie, jak i przegląd należy wykonywać regularnie. Częstotliwość tego zabiegu zależy przede wszystkim od intensywności eksploatacji urządzenia. Specjaliści zalecają jednak, aby czyścić klimatyzator nie rzadziej niż raz w miesiącu. Niektóre z nowoczesnych urządzeń wyposażone są nawet w wygodną funkcję samoczyszczenia. Zanim jednak przystąpimy do zadań właściwych, należy pamiętać o kilku ważnych aspektach. Przede wszystkim należy zakupić odpowiednie preparaty. Z zapoznaniem się z ich bogatym wyborem, będą mogli się Państwo udać na poszczególną stronę internetową z profesjonalną chemią czyszczącą https://airok.pl/. Warto też zapoznać się z budową urządzenia, ponieważ czyszczenie wymaga jego demontażu.

Odświeżanie klimatyzatora w kilku krokach

Aby wyczyścić klimatyzator należy podnieść przednią obudowę. W ten sposób dostaniemy się do filtrów mechanicznych, które z łatwością można wyjąć. Aby wyczyścić te elementy, należy użyć odkurzacza lub ciepłej wody. W związku z tym należy odpowiednio przygotować odkurzacz lub miskę z wodą. Jeśli na powierzchni filtrów znajdują się większe zabrudzenia, należy zastosować delikatny detergent. Preparat nanosimy na szczotkę z miękkiego włosia i pocieramy, aż do usunięcia nagromadzonych zabrudzeń. Warto też wiedzieć, że wnętrze klimatyzatora, razem z wymiennikiem włącznie, mogą Państwo czyścić wyłącznie za pomocą parownicy lub myjki ciśnieniowej, bez stosowania środków chemicznych. Na koniec należy przetrzeć także obudowę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kosmetyki, które powinien posiadać każdy pływak
Kosmetyki, które powinien posiadać każdy pływak
Osoby, które sporo czasu spędzają na basenie, wiedzą, że może to niekorzystnie wpływać na ich skórę. Zbyt częste kontakty z […]
Ostatnie wpisy