Obraz na ścianę – jak wybrać ten odpowiedni?

Obraz na ścianę – jak wybrać ten odpowiedni?
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiedniego obrazu dla Twojego domu to ważna decyzja. Może być używany jako punkt centralny lub służyć jako element akcentujący. Obraz powinien również pasować do stylu twojego pokoju i uzupełniać inne meble, akcesoria i wystrój.

Oto kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć przy wyborze obrazu na ścianę:

Rozmiar

Kluczowe jest, abyś uzyskał odpowiedni rozmiar dla swojej ściany. Duży obraz przytłoczy mały pokój i odwrotnie. Możesz nie chcieć wybrać nieobramowanego płótna, jeśli umieszczasz je na małej ścianie, ponieważ będzie wydawać się nieproporcjonalne. Możesz również wykorzystać rozmiar swojej ściany jako wskazówkę. Jeśli jest ona wąska, wybierz obraz w stylu portretowym, aby nie wydawała się zbyt ciasna. Jeśli masz dużą ścianę i chcesz stworzyć większy efekt, wybierz obraz w stylu pejzażowym.

Schemat kolorów

Obrazy w neutralnych kolorach mogą pasować do każdej przestrzeni, ale jeśli chcesz czegoś bardziej żywego, wybierz jeden z odważniejszymi odcieniami, które dodadzą dramatyzmu bez przytłaczania pokoju. Jeśli szukasz obrazu, który będzie pasował do Twojego wystroju, wybierz taki w odcieniach brązu lub złota. Te kolory są neutralne i dobrze komponują się z większością stylów wystroju. Jeśli chcesz czegoś bardziej odważnego i wyjątkowego, poszukaj obrazów w jasnych kolorach, takich jak głębokie fiolety lub zielenie. Poszukując odpowiednich obrazów, można z powodzeniem skorzystać ze strony https://www.touchofart.eu/, na której wielu artystów sprzedaje swoje dzieła w różnych kolorach i motywach.

Motyw lub temat

Niektóre obrazy przedstawiają prawdziwe sceny z życia, podczas gdy inne zawierają abstrakcyjne wzory i kształty. Możesz również znaleźć obrazy, które przedstawiają naturę i zwierzęta, takie jak pejzaże lub portrety zwierząt domowych. Jeśli masz w domu dzieci, rozważ zakup obrazu, na który będą uwielbiać patrzeć, gdy będą bawić się w swoim pokoju przez cały dzień.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Maszyny i urządzenia stosowane powszechnie do obróbki metalu
Maszyny i urządzenia stosowane powszechnie do obróbki metalu
W metalurgii i obróbce metali, obróbka metali jest procesem pracy z metalami i tworzenia części do wykorzystania w produktach, które […]
Ostatnie wpisy