Pielęgnacja brody – czy jest trudna?

Bujna broda dodaje mężczyźnie charakteru oraz wygląda bardzo atrakcyjnie. Oczywiście, pod warunkiem że jest zadbana i wypielęgnowana. A nie ma na to innej rady niż ręka utalentowanego barbera oraz odpowiednio dobrane kosmetyki. Czy jest to skomplikowane? Nie, o ile posiada się preparaty do stylizacji i chociaż minimum wyobraźni.

Higiena brody – szampon… i szczotka

Dbanie o brodę należy rozpocząć od wizyty u barbera, który ułoży ją w ten sposób, żeby prezentowała się jak najkorzystniej. Regularne przycinanie zarostu jest również ważne dla jego kondycji. Następnie, warto wyposażyć się w podstawowe preparaty do higieny brody, czyli specjalny szampon i szczotkę. Mycie brody zwykłym szamponem lub mydłem mogłoby ją bowiem wysuszyć lub podrażnić skórę twarzy. Istotne jest też codzienne szczotkowanie zarostu, które pozwoli na pozbycie się z niej kurzu i codziennych zanieczyszczeń. Szczotki do brody mają też na celu poprawę ukrwienia skóry, co pomoże w szybszym wzroście włosów.

Odżywienie oraz stylizacja – jak to robić?

Kolejne kroki pielęgnacyjne, to odżywienie i stylizacja zarostu. Tutaj potrzebne będą takie produkty jak np. odżywka do brody, olejek, wosk oraz balsam. Można kupować je pojedynczo lub zdecydować się na całe zestawy produktów. Takie profesjonalne kosmetyki są dostępne m.in. w tym sklepie: https://www.streethero.pl/kategoria/kosmetyki-do-brody. Jak ich używać? Odżywkę najlepiej stosować podobnie jak maski do włosów: po umyciu brody pozostawić ją na chwilę, a następnie spłukać. Odrobina olejku nawilża i nabłyszcza zarost, a balsamy i woski pomogą go ujarzmić. Wszystkie te produkty należy nakładać z umiarem – zbyt duża ilość może powodować sklejanie włosów.

3 tygodnie temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × dwa =