Podstawowe funkcje rolet okiennych

Rolety okienne to popularny sposób osłonięcia okna, który powoli zaczyna wypierać tradycyjne i czasem nieco staromodne żaluzje. Przydadzą się, gdy chcemy zaciemnić pokój w upalny, słoneczny dzień, albo osłonić się nocą od świateł miejskich. Sprawdzą się także w blokach na niskich piętrach, gdyż skutecznie odgrodzą nas od ciekawskiego wzroku sąsiadów.

Rolety okienne – wielozadaniowa ozdoba okna

Wśród licznych funkcji rolet okiennych wymienić można przede wszystkim odsłonięcie od słońca. Takie jest ich podstawowe zadanie. Wybierając rolety typu dzień/noc dodatkowo możemy regulować ilość światła wpadającego przez nie dzięki temu, że powstały z dwóch warstw materiału. Rolety zewnętrzne z kolei doskonale sprawdzą się na poddaszach, gdzie będziemy mogli zamontować je na zewnątrz pochyłego okna, a tym samym osłonić je od śniegu, deszczu czy gradu.

Do wnętrz bardziej eleganckich przydadzą się rolety rzymskie, wyjątkowo dekoracyjne i występujące w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu dopasują się zarówno do pomieszczeń nowoczesnych, minimalistycznych, jak i bardziej tradycyjnych. Dobre rolety w cenie adekwatnej do jakości znajdziemy bez problemu w sklepach internetowych, istnieje także możliwość wykonania ich na wymiar lub samodzielnego zaprojektowania wzoru.

Modele zaciemniające zapewnią nam komfort odpoczynku szczególnie w sypialni, gdzie wieczorem stłumią światła latarni, a rano pozwolą na łagodne przebudzenie się w delikatnym świetle porannego słońca. Warto też wspomnieć, że rolety będą praktycznym rozwiązaniem do biur – umożliwią korzystanie z komputera bez odbijającego się w ekranie słońca, a także wygłaszanie prezentacji w sprzyjających warunkach. W ostatnich latach często można spotkać też plisy tego rodzaju https://rolety24.net/plisy, które maja także wartość dekoracyjną.

2 lata temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 4 =