Problemy wieku młodzieńczego, czyli jak radzić sobie z trądzikiem?

Problemy wieku młodzieńczego, czyli jak radzić sobie z trądzikiem?
zrozumiec-sens
Zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bardzo często młodzi ludzie (przede wszystkim kobiety) starają się ukryć trądzik oraz wypryski poprzez makijaż. Warto jednak pamiętać, że makijaż jest jedynie tuszowaniem problemu zamiast walki z nim – osoby borykające się z problemem z trądzikiem powinny postawić przede wszystkim na dobór odpowiedniego sposobu leczenia i pielęgnacji. Wskazana jest więc wizyta u dermatologa lub kosmetyczki, która dobrze zdiagnozuje problem oraz wskaże drogę postępowania.

Jak radzić sobie z trądzikiem?

Przy trądziku bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja z wykorzystaniem wysokiej jakości kosmetyków. Świetnym rozwiązaniem jest szukanie naturalnych sposobów na radzenie sobie z wypryskami – na przykład stosując domowe sprawdzone metody na pozbycie się trądziku (drożdże, kurkuma itd) oraz kosmetyków oparte na naturalnych składnikach aktywnych. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele specyfików skierowanych do skóry trądzikowych. Warto jednak pamiętać, że bardzo często powodują one nadmierne przesuszenie skóry i pojawianie się tzw. suchych skórek, warto jest regularnie nawilżać skórę. Doskonale sprawdzi się w tej roli m.in. hydrating face cream for acne. Do natłuszczania skóry wskazane jest naturalne organiczne masło shea, które doskonale zabezpiecza skórę oraz jednocześnie zmniejsza stany zapalne. Odpowiedni poziom nawilżenia dodatkowo ogranicza wydzielanie sebum przez skórę i sprawiają, że wbrew pozorom znacznie wolniej się przetłuszcza. Dodatkowo raz na jakiś czas warto jest wykonać peeling (najlepiej enzymatyczny) oraz położyć na twarz maskę (w kremie lub w płachcie).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym jest brajl i jak przy jego użyciu można pomóc osobom niewidomym w komunikacji?
Czym jest brajl i jak przy jego użyciu można pomóc osobom niewidomym w komunikacji?
Brajl, zwany również pismem lub alfabetem Braille’a, to system znaków, opracowany po to, by umożliwić osobom niewidomym zapisywanie lub odczytywanie […]
Ostatnie wpisy