Profesjonalny manicure i stylizacja włosów

Profesjonalny manicure i stylizacja włosów
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Po czym poznać profesjonalną stylistkę paznokci?

Łatwy dostęp do materiałów kosmetycznych sprawia, że liczba salonów zajmujących się urodą ciągle rośnie. Po czym rozpoznać, że nasze paznokcie powierzamy profesjonalistce? Po pierwsze trzeba zwracać uwagę na sprzęt, znajdujący się na wyposażeniu salonu. Jeśli poza lakierami znajduje się w nim pochłaniacz pyłu do paznokci, specjalistyczna lampa UV, czy autoklaw, wówczas można mieć pewność, że w tym miejscu świadczone są wysokiej jakości usługi. Po drugie, o profesjonalizmie stylistki świadczyć będą odbyte przez nią szkolenia – to właśnie tam, poza techniką, panie zdobywają wiedzę na temat bezpieczeństwa i higieny pracy oraz obchodzenia się z klientami. Certyfikaty poświadczające odbyte szkolenia zazwyczaj wiszą na ścianach salonów kosmetycznych.

Zwiększona czujność również w salonie fryzjerskim

Również w salonie fryzjerskim trzeba zachować szczególną uwagę, by nie paść ofiarą samozwańczego stylisty. W tego typu miejscach ważna będzie ogólna estetyka salonu, jego czystość i wyposażenie. Fryzjer powinien posiadać osobne stanowiska do strzyżenia i do mycia włosów. Istotne są również wysokiej jakości produkty do pielęgnacji, takie jak rozjaśniacz w sprayu, odżywki do włosów, czy profesjonalne szampony. I tu warto zwracać uwagę na odbyte przez fryzjerów szkolenia, które w ich przypadku uczą również specjalistycznego mieszania farb. To bardzo ważne, by osoba zajmująca się strzyżeniem i farbowaniem znała sposoby dobierania produktów i ich działanie w kontakcie z włosami klientów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Od czego powinien zależeć wybór krzeseł do domu?
Od czego powinien zależeć wybór krzeseł do domu?
Porządne krzesło do domu może spełniać wiele funkcji jednocześnie. Nie tylko musi być praktyczne i wygodne, ale powinno też ładnie […]
Ostatnie wpisy