Przydatne akcesoria rowerowe

Jazda rowerem jest, obok biegania, jednym z częściej wybieranych przez nas sportów, zwłaszcza w okresie letnim. Sprawiać może sporo frajdy, tym bardziej, gdy dobierzemy – odpowiednio do swoich preferencji i umiejętności – model roweru. Oczywiście nie trzeba od razu zakupywać jednośladu w najwyższej jakości i cenie, jednak stopniowe dodawanie kolejnych akcesoriów czy wymiana części na lepsze może sprawić nam sporo radości.

Atrakcyjne akcesoria rowerowe – dla amatora i profesjonalisty

Dobór akcesoriów zależeć będzie od wielu czynników. Za najważniejsze uznać można posiadany przez nas pojazd, jego rodzaj (czy jest to cross, a może rower miejski) oraz nasz poziom i częstotliwość jazdy. Jednocześnie w każdym przypadku niezbędnym elementem jest oświetlenie. Niezależnie od tego, czy przemieszczamy się jednośladem wyłącznie do pracy lub też przygotowujemy się intensywnie do zawodów, powinniśmy wyposażyć się w odpowiednie odblaski.

Dla zachowania absolutnego bezpieczeństwa na rowerze należy jeździć nieustannie z zapalonymi światłami. Oficjalnie jednak, dopiero na pograniczu wieczora i nocy, włączone oświetlenie staje się według przepisów obowiązkowe.

Z kolei dobrej jakości błotniki sprawdzą się, gdy często jeździmy bo zróżnicowanym i błotnistym terenie. Warto tutaj zainwestować w produkty lepszy, gdyż te z kategorii najtańszych szybko staną się bezużyteczne. Te dobrej jakości oferuje m.in. https://www.sporti.pl/.

Nieodłącznym elementem wyposażenia rowerzysty są też beto pompki – dzięki małym i ekonomicznym rozmiarom zmieszczą się w każdym plecaku. Nam samym natomiast ułatwią podróżowanie i szybkie pompowanie dętki.

2 lata temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 − 1 =