Rodzaje inwestycji niefinansowych

Rodzaje inwestycji niefinansowych
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mówiąc najprościej, szeroko rozumiane inwestycje oznaczają wszelkie nakłady na tworzenie nowych możliwości wznoszenia budynków, obiektów, rozbudowę istniejących oraz lokowanie środków pieniężnych w taki sposób, który w przyszłości być może przyniesie zwiększenie dochodu i określone zyski. Inwestycje występują z podziałem na inwestycje finansowe i niefinansowe. Jednym z przykładów tych drugich są tzw. inwestycje condo, które stają także coraz popularniejsze. Warto jednak wiedzieć o tym, że rozróżnia się także różne inwestycje niefinansowe.

Inwestycje niefinansowe

Na samym początku jednak należy wiedzieć czym charakteryzują się w ogóle inwestycje niefinansowe. Przede wszystkim nie są one użytkowane przez żadną jednostkę gospodarczą, a same spodziewane korzyści ekonomiczne będą w tym przypadku wynikać tylko i wyłącznie z faktu ich posiadania. Co za tym idzie – jedynym celem ich pozyskiwania jest czerpanie korzyści ekonomicznych. Co ważne, niespełnienie chociażby jednej z tych cech, klasyfikuje takie działania w innej grupie niż inwestycje. Według wskaźnika formy, jaką mogą przyjąć, inwestycje niefinansowe można podzielić na takie, w których dana jednostka spodziewa się zysku z nadwyżki ceny sprzedaży nad wartością pierwotną oraz na inwestycje, w których jednostka odnotuje przychody z innych tytułów, np. wynajmu, a korzyści ekonomiczne będą miały miejsce przez cały okres jej trwania. Zasady tego podziału, jak i prawo związane z tymi odmianami inwestycji, reguluje prawo o rachunkowości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Oznakowanie drogowe jako nieoceniony element w przestrzeni
Oznakowanie drogowe jako nieoceniony element w przestrzeni
Znaki drogowe, czy to poziome, czy pionowe, są niezbędne do zachowania płynnego i bezpiecznego ruchu na drodze. Nie są przeznaczone […]
Ostatnie wpisy