Rozszerzona rzeczywistość – czym jest i co warto o niej wiedzieć?

Rozszerzona rzeczywistość – czym jest i co warto o niej wiedzieć?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Nowinki technologiczne to nieodłączny element dzisiejszych czasów. O modne gadżety zabiega nie tylko młodzież, ale również dorośli. Funkcjonalne i efektowne akcesoria realizowane są w różnych branżach, w zależności od zainteresowań i preferencji kupujących. Duży potencjał ma technologia cyfrowa i różne produkty z nią związane. 

Specyfika inteligentnych okularów

W ostatnich latach popularność zyskało pojęcie rozszerzonej rzeczywistości. W jaki sposób widziany jest taki obraz? Niektóre elementy zostają zastąpione komputerową grafiką, co daje wrażenie wirtualnej przestrzeni. Wygenerowane komputerowo obrazy przenoszone są przez inteligentne okulary AR, które umożliwiają tworzenie cyfrowego obrazu. Cały proces odbywa się w czasie rzeczywistym, z uwzględnieniem przedmiotów zarejestrowanych przez zawarte w nich kamery. Wirtualne elementy dostosowują się do ruchu głowy i otoczenia, co wzmacnia wrażenia wizualne. Co ważne – tego typu akcesoria posiadają także mikrofon oraz głośniki. Inteligentne okulary bardzo często poszukiwane są przez pasjonatów gier i filmów, wykorzystywane są również w medycynie i robotyce. Dzięki zaawansowanej technologii takie okulary mają coraz szersze zastosowanie w różnych sektorach działalności. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
O co zadbać, organizując firmową zabawę?
Organizując event, czy firmową zabawę, chcemy, aby to wydarzenie było fajną i niezapomnianą imprezą. W obecnych czasach takie spotkania firmowe […]
Ostatnie wpisy