W jakie ubranka się zaopatrzyć, z myślą o nadchodzących narodzinach dziecka?

W jakie ubranka się zaopatrzyć, z myślą o nadchodzących narodzinach dziecka?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oczekiwanie na narodziny dziecka, to czas pełen radości oraz gorączkowych przygotowań. Jednym z najprzyjemniejszych elementów, jest zaś zakup niemowlęcej wyprawki. Jaki rodzaj ubranek wybrać, żeby zapewnić maluchowi jak największy komfort?

Częste przebieranie może być proste

Ubranka niemowlęce powinny być przede wszystkim maksymalnie wygodne. I to zarówno dla dziecka, jak i jego opiekunów. W pierwszych miesiącach życia maluszka, będziecie go przebierać kilka – a nawet kilkanaście – razy dziennie. Odzież powinna być więc łatwa i szybka w zakładaniu i zdejmowaniu. Najlepiej sprawdza się tu body niemowlęce, które zapina się na napy w kroku oraz przy szyi. Dzięki temu wygodnie zdejmiesz je przez głowę, bez obaw o dyskomfort maleństwa. Do body warto zaś dopasować odpowiednie spodenki z elastyczną listwą w pasie – nie będą spadać ani uwierać niemowlaka. Do spania niezastąpione są także pajace, które zapina się na napy. Maluszkowi będzie w nich ciepło i przytulnie.

Miękkie tkaniny i śliczne wzory

Odzież musi być także dobrana do pory roku oraz aktualnej pogody. Zimą najlepiej wybierać ubranka na długi rękaw, latem zaś dobrze zaopatrzyć się także w body z krótkim rękawem. Dobrze też pamiętać o tym, że odczuwanie temperatury przez dzieci, które przez większość czasu leżą, jest nieco inne niż u starszaków. Potrzebują więc nieco więcej ciepła. Odzież dla noworodka powinna też spełniać najsurowsze standardy, być wykonana z delikatnej w dotyku bawełny, która jednocześnie zapewnia odpowiednią wentylację. Nie zaszkodzi oczywiście, jeśli jest przy tym urocza i posiada subtelne, kolorowe wzornictwo. Dobrym przykładem jest choćby odzież z poszczególnej witryny https://tuszyte.pl/pol_m_Niemowlak-100.html, która posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Optometrysta czy okulista – kogo należy wybrać?
Optometrysta czy okulista – kogo należy wybrać?
Zarówno okulista, jak i optometrysta jest specjalistą od narządu wzroku. Specjalizują się oni jednak w innym obszarze i zajmują innymi […]
Ostatnie wpisy