Zabiegi pielęgnujące brwi

Zabiegi pielęgnujące brwi
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Brwi stanowią ważną część kobiecej twarzy. Odpowiednio wystylizowane, mogą podkreślić rysy, spojrzenie, wysmuklić twarz albo dodać jej nieco krągłości. Ich odpowiednia pielęgnacja wpływa na to, jak wyglądamy i jak się czujemy. Istnieje kilka zabiegów pielęgnujących brwi, które można zastosować dla podkreślenia swojej urody. Oprócz codziennego malowania można zdecydować się na różne formy permanentnego make-upu.

Efekt na dłużej 

Wśród metod makijażu permanentnego znaleźć można microblading brwi.Dzięki niemu można zrezygnować z codziennego malowania brwi, gdyż microblading nadaje im pożądany wygląd. Inaczej nazywany metodą piórkową, wywodzi się z Japonii i polega na dorysowaniu włosków za pomocą pigmentu wprowadzonego pod skórę za pomocą mikroostrza przypominającego piórko. Pozwala to nadać brwiom naturalny wygląd. Jest to ciekawa alternatywa dla osób uczulonych na kosmetyki do brwi albo po prostu dla tych kobiet, które nie chcą spędzać poranków na stylizacji brwi. Końcowy efekt widoczny jest po tygodniu, a sam zabieg przeprowadza się przy użyciu maści znieczulającej. Aby cieszyć się stałym efektem, należy poddawać się zabiegowi co rok.

Jeśli nie chcemy decydować się na tak długotrwały makijaż, inną metodą jest przyciemnienie brwi za pomocą henny dostępnej na https://noblelashes.pl/c/20/henna-brwi-i-rzes.html.  Podkreśla ona brwi na około 3-4 tygodnie. Henna jest naturalnym barwnikiem pochodzącym z lawsonii bezbronnej i wykorzystuje się ją od starożytności nie tylko do barwienia brwi i rzęs, ale i do tworzenia tymczasowych tatuażów. Dostępne farby do brwi wykorzystują zarówno hennę, jak i inne barwniki naturalne, by uzyskać różne kolory pasujące do typów kobiecej urody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Metody diagnozowania zakażenia koronawirusem
Pandemia Covid-19, która rozpoczęła się w 2019 roku w Chinach, objęła swoim zasięgiem cały świat. Najnowsze doniesienia nie wskazują, aby […]
Ostatnie wpisy