Zasady przechowywania opon samochodowych – co należy wiedzieć?

Zasady przechowywania opon samochodowych – co należy wiedzieć?
zrozumiec-sens
Bez kategorii
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żaden samochód osobowy, ani nawet ciężarowy czy dostawczy, nie mógłby poruszać się bez opon. Są one kluczowe w każdym pojeździe, gdyż pozwalają bez przeszkód poruszać się po dowolnej nawierzchni. Opony odpowiadają przede wszystkim za przenoszenie sił powstających na styku kół z podłożem. Ze względu na swoją istotną rolę opony muszą odznaczać się dobrym stanem technicznym, a żeby go zagwarantować, konieczne jest prawidłowe przechowywanie opon, zanim zostaną założone w konkretnym aucie. Chcąc właściwie przechowywać opony, trzeba pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Co jest ważne?

Jak przechowywać opony samochodowe?

Nieużywane opony samochodowe także mogą ulec uszkodzeniom, gdyż negatywny wpływ mają na nie różnorodne czynniki zewnętrzne, w tym wysoka temperatura, ostre światło słoneczne, wilgoć czy chemikalia. Do odpowiedniego przechowywania opon potrzebne jest suche pomieszczenie, najlepiej garaż lub piwnica, w którym panować będzie optymalna temperatura. Gdy wewnątrz będzie zbyt ciepło, guma stanie się krucha, a to doprowadzi do powstania pęknięć osłabiających opony. Zarówno letnie, jak i zimowe opony nie powinny być składowane bezpośrednio na podłodze. Lepiej umieszczać je na specjalnych regałach takich jak te z oferty https://dodas.pl/category/regaly-garazowe-segmenty-startowe, ponieważ skutecznie ochronią je przed wilgocią przedostającą się przez posadzkę. Poza tym w miejsce, w którym przechowywane będą opony, musi być wolne od jakichkolwiek chemikaliów, na przykład olejów. Ich związki unoszące się w powietrzu mogłyby szkodzić materiałowi opon.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym kierować się podczas zakupu kostki Rubika?
Czym kierować się podczas zakupu kostki Rubika?
Układanie kostki Rubika to idealna forma rozrywki dla dużych wielbicieli gier logicznych i zręcznościowych. Nic w tym dziwnego, że na […]
Ostatnie wpisy