Rozwiązania technologiczne wykorzystywane w logistyce

Rozwiązania technologiczne wykorzystywane w logistyce
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wraz z rozwojem sieci logistycznych i globalnych przedsiębiorstw zajmujących się transportem rozwija się także branża maszyn i samochodów stosowanych w tym procesie. W tyle nie zostają także branże zajmujące się technologią opakowań i transportu. Poprzez regularne zbieranie informacji od przewoźników i obsługi magazynów wynajdują one co raz to wygodniejsze i bardziej wszechstronne rozwiązania. 

Logistyka stoi na palecie, europalecie

Standaryzacja palet stosowanych w transporcie i wprowadzenie uniwersalnych wytycznych co do rozmiarów i wytrzymałości zmieniło przewóz towarów raz na zawsze. Europaleta stała się standardem, który jest stosowany zarówno w transporcie krajowym, jak i międzynarodowym, tak samo lądowym, morskim czy lotniczym. Powstały liczne systemy wysokiego składowania dostosowane właśnie do niej, a magazyny na całym świecie planują przestrzeń i regały pod względem „miejsc paletowych”. 

Wady palet drewnianych

Wraz z biegiem lat ujawniły się jednak wady klasycznych, prostych, drewnianych konstrukcji. Ze względu na materiał ważą one swoje, przez co muszą być wliczane do wagi transportu. Nieimpregnowane drewno nasiąka wodą, przez co mogą one erodować i nie są najlepszym rozwiązaniem do przechowywania towaru na niezadaszonych placach. Ich żywotność jest też ograniczona, z czasem mogą pękać i odkształcać się. Dlatego właśnie powstają rozwiązania takie jak europalety plastikowe. Są one równie, a nawet bardziej wytrzymałe, nie poddają się warunkom atmosferycznym i w porównaniu ze swoimi protoplastami są nadzwyczaj lekkie. Nie jest to propozycja równia tania, ale z pewnością posłuży dłużej, więc nieco wyższy koszt jest jak najbardziej uzasadniony.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
O czym pamiętać przy aranżowaniu sypialni?
Urządzając sypialnię, warto pamiętać, że na jej funkcjonalność wpływać będą nie tylko meble, które w niej postawimy. Równie ważne, jak […]
Ostatnie wpisy