Strój do biegania w niskich temperaturach

Strój do biegania w niskich temperaturach
zrozumiec-sens
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas treningów w niskich temperaturach należy zadbać o odpowiedni strój, aby uniknąć wychłodzenia organizmu i przeziębienia. Podstawę stroju biegacza powinna stanowić termoaktywna bielizna i odzież. Wykonane z nowoczesnych materiałów produkty pozwalają utrzymywać stałą temperaturę ciała, chroniąc je przed przegrzaniem lub wychłodzeniem, a dodatkowo skutecznie odprowadzając pot na zewnątrz. Przed treningiem warto też włożyć na siebie ocieplane legginsy oraz polarową bluzę. Na wierzch nałożyć można nowoczesną membranową kurtkę. Tego rodzaju produkty dostępne są w specjalistycznych sklepach dla biegaczy. Np. na https://www.runshop.pl/ znajdziemy wiele ubrań sportowych.

Ochrona wrażliwych części ciała

Podczas biegania w niskich temperaturach należy szczególnie zadbać o najbardziej wrażliwe części ciała. Chodzi tu przede wszystkim o stopy, dłonie i uszy. W celu zabezpieczenia stóp warto założyć długie skarpetki wykonane z grubego materiału. Zakładanie cienkich i krótkich stopek może skończyć się bolesnymi odparzeniami i odmrożeniami. 

Przydatnym elementem garderoby są także opaski i czapki do biegania. Zarówno jedne, jak i drugie chronią uszy przed niskimi temperaturami. Dobrym rozwiązaniem jest również włożenie komina, który nie krępuje ruchów, a skutecznie chroni szyję. W związku z tym, że na odmrożenie narażone są także palce dłoni, na zimowy trening warto zabrać ze sobą rękawiczki. Odpowiednio dopasowane rękawiczki dla biegaczy nie krępują ruchów i zapewniają komfort termiczny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym zajmuje się notariusz?
Czym zajmuje się notariusz?
Każda osoba powinna sporządzić testament. Jest to rozporządzenie majątkiem na wypadek śmierci, choć wywołuje skutki prawne dopiero, gdy testator – […]
Ostatnie wpisy