Typy zawiasów do mebli

Typy zawiasów do mebli
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trudno jest sobie wyobrazić dobrej jakości meble bez odpowiednich zawiasów. Dzięki nim otwieranie i zamykanie szafek jest wygodne i komfortowe. Warto jednak wiedzieć, że na rynku wyróżnić można wiele modeli zawiasów. Ważny jest także ich odpowiedni dobór.

Podstawowe rodzaje zawiasów meblowych

Jak wspomniano, na rynku dostępnych jest wiele modeli zawiasów meblowych. Wystarczy przejrzeć choćby taki katalog produktów jak https://www.locker.com.pl/kategoria-produktu/zawiasy-meblowe/. Wśród podstawowych rodzajów zawiasów wyróżnić można zawiasy tłoczkowe, kątowe oraz puszkowe. Zawiasy tłoczkowe mocowane są za pomocą wkrętów. Montuje się je w sytuacji, kiedy nie jest możliwe zamontowanie otworów pod puszkę na zawiasy. Zawiasy kątowe charakteryzują się tym, iż pozwalają na otwarcie drzwi pod określonym kątem. To dobre rozwiązanie np. w przypadku szafek narożnych. Najczęściej stosowane są jednak zawiasy puszkowe. Są bowiem proste w montażu i regulacji.

Wybór zawiasów meblowych

Zawiasy powinny być zawsze odpowiednio dobrane do rodzaju szafki. Dlatego przed zakupem, warto zapoznać się z informacjami na temat odpowiedniego ich wyboru. Wiele rad na ten temat można znaleźć na stronie https://www.locker.com.pl/. Przede wszystkim pod uwagę należy wziąć grubość materiału oraz sposób otwierania szafki. Pod tym kątem zastanowić się należy czy lepiej sprawdzą się zawiasy nakładane, czy też wpuszczane. Wszystko zależy od kierunku, w którym otwierane są drzwi szafki. Ważne przy doborze zawiasów jest także to, czy szafka posiada drzwi podwójne, czy pojedyncze.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak należy zamontować zlewozmywak w kuchni?
Jak należy zamontować zlewozmywak w kuchni?
Miejsce, w którym znajdzie się zlewozmywak trzeba dobrze przemyśleć. Musimy mieć bowiem do niego bezproblemowy dostęp, a dodatkowo nie powinien […]
Ostatnie wpisy