Środki do domowej pielęgnacji roślin

Rośliny w domu to piękna ozdoba. Odpowiednio pielęgnowane potrafią nadać przestrzeni charakteru. Niestety, zdarza się, że zaczynają tracić siły, bo brakuje im w glebie odpowiednich składników albo pojawiają się na nich nieproszeni goście. Jakie są dostępne rodzaje środków, które mogą pomóc uratować zielonego towarzysza?

Środki mniej i bardziej naturalne

Kiedy pojawiają się problemy związane z roślinami domowymi, w sklepie ogrodniczym łatwo dostaniemy środki mające na celu zwalczenie choroby czy pasożyta. Zazwyczaj jednak są to preparaty chemiczne, które nie powinny być stosowane w zamkniętym pomieszczeniu, dlatego osoby nieposiadające balkonu mogą mieć problem z ich użyciem. 

Unikający chemii mogą zdecydować się na preparat mikrobiologiczny, czyli środek bazujący wyłącznie na naturalnych składnikach i dobroczynnych mikroorganizmach wpływających pozytywnie na glebę. Inną alternatywą jest samodzielne stworzenie wywaru lub oprysku z czosnku albo cebuli oraz stosowanie nawozów z domowych resztek, jak łupinki jajek i fusy z kawy. Dodatkową zaletą naturalnych rozwiązań jest brak okresu karencji oraz nieszkodliwość dla środowiska.

6 miesięcy temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście − cztery =