Środki do domowej pielęgnacji roślin

Środki do domowej pielęgnacji roślin
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Rośliny w domu to piękna ozdoba. Odpowiednio pielęgnowane potrafią nadać przestrzeni charakteru. Niestety, zdarza się, że zaczynają tracić siły, bo brakuje im w glebie odpowiednich składników albo pojawiają się na nich nieproszeni goście. Jakie są dostępne rodzaje środków, które mogą pomóc uratować zielonego towarzysza?

Środki mniej i bardziej naturalne

Kiedy pojawiają się problemy związane z roślinami domowymi, w sklepie ogrodniczym łatwo dostaniemy środki mające na celu zwalczenie choroby czy pasożyta. Zazwyczaj jednak są to preparaty chemiczne, które nie powinny być stosowane w zamkniętym pomieszczeniu, dlatego osoby nieposiadające balkonu mogą mieć problem z ich użyciem. 

Unikający chemii mogą zdecydować się na preparat mikrobiologiczny, czyli środek bazujący wyłącznie na naturalnych składnikach i dobroczynnych mikroorganizmach wpływających pozytywnie na glebę. Inną alternatywą jest samodzielne stworzenie wywaru lub oprysku z czosnku albo cebuli oraz stosowanie nawozów z domowych resztek, jak łupinki jajek i fusy z kawy. Dodatkową zaletą naturalnych rozwiązań jest brak okresu karencji oraz nieszkodliwość dla środowiska.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Walka o alimenty – wszystko, co musisz wiedzieć
Walka o alimenty – wszystko, co musisz wiedzieć
W przypadku, gdy rodzice nie pozostają ze sobą w związku małżeńskim jedna strona, zwykle jest to stały opiekun małoletniego, ma […]
Ostatnie wpisy