Środki do domowej pielęgnacji roślin

Rośliny w domu to piękna ozdoba. Odpowiednio pielęgnowane potrafią nadać przestrzeni charakteru. Niestety, zdarza się, że zaczynają tracić siły, bo brakuje im w glebie odpowiednich składników albo pojawiają się na nich nieproszeni goście. Jakie są dostępne rodzaje środków, które mogą pomóc uratować zielonego towarzysza?

Środki mniej i bardziej naturalne

Kiedy pojawiają się problemy związane z roślinami domowymi, w sklepie ogrodniczym łatwo dostaniemy środki mające na celu zwalczenie choroby czy pasożyta. Zazwyczaj jednak są to preparaty chemiczne, które nie powinny być stosowane w zamkniętym pomieszczeniu, dlatego osoby nieposiadające balkonu mogą mieć problem z ich użyciem. 

Unikający chemii mogą zdecydować się na preparat mikrobiologiczny, czyli środek bazujący wyłącznie na naturalnych składnikach i dobroczynnych mikroorganizmach wpływających pozytywnie na glebę. Inną alternatywą jest samodzielne stworzenie wywaru lub oprysku z czosnku albo cebuli oraz stosowanie nawozów z domowych resztek, jak łupinki jajek i fusy z kawy. Dodatkową zaletą naturalnych rozwiązań jest brak okresu karencji oraz nieszkodliwość dla środowiska.

10 miesięcy temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście − 8 =