W jaki sposób zabezpieczyć meble przed przeprowadzką?

W jaki sposób zabezpieczyć meble przed przeprowadzką?
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przeprowadzka gdzieś jest zawsze stresująca i wymagająca. Należy odpowiednio spakować i zabezpieczyć wszystkie swoje rzeczy i przenieść je do nowego mieszkania lub domu bez uszkodzeń. Niestety, uszkodzenia mebli w transporcie są dość powszechne. Główną przyczyną nie jest zaniedbanie osób przeprowadzających się, a jego złe opakowanie lub utrwalenie. Na szczęście istnieją sposoby i zasady, których przestrzeganie pomoże Ci bezpiecznie przenosić meble i zredukować ryzyko uszkodzeń do zera. W jaki sposób je zabezpieczyć?

Lepiej jest transportować meble zdemontowane

Odpowiednie przygotowanie mebli do przeprowadzki – to najważniejsza zasada. Co to znaczy przygotować. Oznacza to, że wszystkie meble, które można zdemontować – lepiej rozkręcić. Takie przedmioty są łatwiejsze do spakowania i znacznie łatwiejsze do przetransportowania. 

Zabezpiecz meble kartonem, folią, pianką

Każda szafka, szafa, stołek, komoda, łóżko powinny być zabezpieczone przed przypadkowym uszkodzeniem. Do tego celu najlepiej użyć kartonu, folii bąbelkowej, styropianu lub polietylenu. Na koniec najlepiej owinąć wszystko szczelnie taśmą klejącą (scotch tape). Wskazane jest również zabezpieczenie narożników mebli specjalnymi osłonami kartonowymi lub narożnikami z tworzywa sztucznego.

Stosując się do tych prostych wskazówek, można uniknąć potencjalnych uszkodzeń w transporcie. Oczywiście, szczególną ostrożność należy zachować również przy załadunku i rozładunku mebli. Transport ponadgabarytowy Zabrze, a także pomoc doświadczonych firm przeprowadzkowych i transportowych będzie w tym przypadku bardzo pomocna. Zazwyczaj dobrze znają się na swojej pracy i pomogą uniknąć stresu związanych z przeprowadzką.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak ustalić stałą dietę w dni, kiedy chodzi się do pracy?
Odpowiednia dieta to podstawa naszego żywienia. Powinniśmy zwracać wielką uwagę na to co jemy. W dzisiejszych czasach mamy znacznie to […]
Ostatnie wpisy