Właściwe oznakowanie drogi, na której odbywa się remont pomaga zarówno drogowcom, którzy na niej pracują, jak i kierowcom. Dobrze dobrane i ustawione znaki i sygnały ułatwiają poruszanie się po takim odcinku drogi, a przede wszystkim zapewniają bezpieczeństwo. Każda osoba, która nawet sporadycznie kieruje samochodem powinna zapoznać się z informacjami, jakiego rodzaju znaki ostrzegawcze może napotkać na drodze.
Najczęściej spotykane są klasyczne znaki pionowe i poziome, które informują o prowadzonych pracach, zmianie organizacji ruchu, a także nakazują zmniejszenie prędkości. W przypadku przeprowadzania głębokich wykopów w bezpośrednim sąsiedztwie jezdni stosuje się taśmy ostrzegawcze. Jeśli odbywa się ruch wahadłowy konieczne jest zastosowanie tymczasowej sygnalizacji świetlnej. Światła są ze sobą zsynchronizowane za pomocą kabla lub przy zastosowaniu nowoczesnych zegarów kwarcowych. Najczęściej znajdują się ona na specjalnych wózkach, dzięki czemu szybko i łatwo można je transportować w inne miejsce.
Niekiedy stosuje się także tablice kierujące, które informują prowadzących pojazdy o nagłej zmianie toru jazdy, która ma miejsce np. w przypadku zwężenia jezdni. Znajdują się na nich czerwono-białe strzałki dobrze widoczne już z daleka. Wskazują one, w którą stronę powinni poruszać się kierowcy. Do oznaczania tego typu zagrożeń stosuje się także takie urządzenie, jak fala świetlna. Składa się ona z kilku mrugających lamp, które sygnalizują wystąpienie przeszkody.