Ustanowienie służebności przesyłu — jak mogą pomóc prawnicy?

Ustanowienie służebności przesyłu — jak mogą pomóc prawnicy?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przez twoją nieruchomość przebiegają np. linie elektryczne, wodociągi czy też gazociąg i właśnie czeka cię kwestia ustanowienia służebności przesyłu? Podczas negocjacji z przedsiębiorstwem przesyłowym zdecydowanie warto skorzystać z pomocy kancelarii prawnej. Sprawdź, w czym mogą pomóc ci prawnicy podczas ustanawiania służebności przesyłu.

Oszacowanie szans klienta na uzyskanie roszczenia

W związku z korzystaniem przez przedsiębiorstwo przesyłowe z twojej nieruchomości może przysługiwać ci odszkodowanie bądź wynagrodzenie za służebność przesyłu. Dochodzenie roszczeń nie zawsze jednak jest opłacalne czy też możliwe. Doświadczeni prawnicy przeanalizują twoją sprawę i poinformują cię o szansach na uzyskanie rekompensaty od przedsiębiorstwa przesyłowego.

Pomoc w uzyskaniu odszkodowania bądź wynagrodzenia

Jeśli prawnicy ustalą, że masz podstawy do ubiegania się o odszkodowanie bądź wynagrodzenie z tytułu ustanowienia służebności przesyłu, to mogą również pomóc ci w dochodzeniu swoich praw jako właściciela nieruchomości. W ramach usług mogą opracować argumenty, dzięki którym przekonasz firmę przesyłową bądź sąd do zasadności roszczeń. Zainwestowane w prawników pieniądze mogą szybko zwrócić się z nawiązką, jeśli dzięki nim uda ci się uzyskać rekompensatę.

Określenie zakresu korzystania z nieruchomości przez przedsiębiorstwo przesyłowe

Dla większości właścicieli nieruchomości, którzy chcą bądź muszą ustanowić służebność przesyłu, niemałym wyzwaniem jest zazwyczaj ustalenie zakresu korzystania z nieruchomości przez przedsiębiorstwo przesyłowe. Prawnicy z kancelarii Nihil Obstat mogą pomóc ci w opracowaniu zapisów umowy poruszających właśnie te kwestie. W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu i unikniesz niekorzystnej dla ciebie sytuacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Praca kierowcy ciężarówki – na czym ona polega?
Praca kierowcy ciężarówki – na czym ona polega?
Praca kierowcy ciężarówki jest jednym z najbardziej wymagających zawodów na świecie. Do głównych obowiązków należy prowadzenie pojazdu do miejsca przeznaczenia, […]
Ostatnie wpisy