Przy jakiego rodzaju sytuacjach mogą się nam przydać latarki czołowe?

Przy jakiego rodzaju sytuacjach mogą się nam przydać latarki czołowe?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Latarka czołowa to niezwykle uniwersalne urządzenie mocowane bezpośrednio na czole bądź na kasku (z użyciem elastycznych pasków). Jego ogromnym atutem jest to, że nie zajmuje rąk i emituje bardzo intensywne światło, którego snop pokrywa się z kierunkiem patrzenia. Dzięki temu nie razi oczu, co okazuje się nieocenione zwłaszcza podczas uprawiania aktywności ruchowej. Funkcjonalne latarki czołowe posiada w swoim asortymencie m.in. podany sklep internetowy https://www.runshop.pl/sklep,63,mactronic-oswietlenie-rowerowe-latarki-czolowe.html.

Element ekwipunku niezbędny nie tylko w górach 

Latarka czołowa przydaje się choćby w trakcie biegania w plenerze po zapadnięciu zmroku. Rozjaśnia drogę przed osobą uprawiającą jogging, minimalizując tym samym ryzyko potknięcia się i doznania uszczerbku na zdrowiu. W tym przypadku warto postawić na model o jasności co najmniej 240 lumenów oraz zasięgu 25-30 metrów, wyposażony w trzy tryby pracy i automatyczną funkcję oszczędzania energii. Omawiany sprzęt znakomicie sprawdza się również w górach – szczególnie przy wspinaczce wysokościowej i pokonywaniu stromych tras w warunkach mocno ograniczonej widoczności (mgła, noc itp.). Aby dobrze spełnił swoją funkcję, musi jednak oferować konkretne parametry użytkowe. Pożądana jest ponadprzeciętna odporność obudowy na uszkodzenia mechaniczne, bardzo żywotna bateria (minimum 100 godzin działania bez konieczności zasilania) i całkowita szczelność (zapobiegająca przedostaniu się wilgoci do wnętrza). Latarka czołowa stanowi ponadto świetny wybór dla osób jeżdżących regularnie na rowerze, harcerzy, survivalowców, grotołazów, mechaników samochodowych, elektryków, strażaków i wędkarzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Funkcjonalne gadżety reklamowe, w które warto zainwestować
Funkcjonalne gadżety reklamowe, w które warto zainwestować
Każdy właściciel firmy chciałby, żeby jego produkty czy usługi stały się znane szerokim masom ludzi. W tym celu należy zadbać […]
Ostatnie wpisy