W czym pomoże dobry programista?

W czym pomoże dobry programista?
zrozumiec-sens
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ładna strona internetowa to dzisiaj coś, co chce mieć każdy. Nie każdy jednak posiada odpowiednie umiejętności, czy chociażby chęci, by ją zbudować. Nauka programowania to dość czasochłonny proces, a jeżeli chce się nauczyć robić naprawdę dobre strony, wtedy trzeba poświęcić na to sporo czasu. Samodzielne projektowanie stron nie jest dla każdego, ale na szczęście na rynku mamy wielu bardzo dobrych programistów, którzy chętnie pomogą w jej realizacji.

Zacznijmy od projektu

Na początek trzeba zacząć od projektu strony internetowej. To jak będzie ona wyglądała wynika z naszych wyobrażeń, ale ostateczny kształt zależy od tego, co uda się przenieść z naszej wyobraźni na kod HTML. Przydać się może także pomoc UX Designera, czyli osoby, która projektuje strony internetowe pod kątem ich użytkowości. Jeżeli nie mamy więc skonkretyzowanej wizji tego, jak ma wyglądać nasza witryna, UX Designer pomoże ją zaprojektować, a następnie przekaże plany programiście. Ten z kolei ma za zadanie napisać kod i wprowadzić projekt w życie.

Wybierzmy domenę

Domena to coś, co powinno współgrać z charakterem naszej witryny. Jeżeli planujemy założyć serwis informacyjny, świetnym wyborem będą tanie domeny info – od razu kojarzą się one z branżą neewsową i są łatwe do zapamiętania. Gdy jednak zakładamy stronę, która ma być naszą wizytówką, najlepszy będzie do tego adres z końcówką pl. Dobranie do niego naszego imienia i nazwiska sprawi, że otrzymamy prostą do zapamiętania domenę, która poprowadzi do naszej osobistej witryny.

Tekst przygotowany we współpracy z RapidDC.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W walce z jakimi dolegliwościami może pomóc olej konopny?
W walce z jakimi dolegliwościami może pomóc olej konopny?
Korzystne działanie konopi znane jest już od czasów starożytnych. Od zarania dziejów stosowano je jako panaceum na wiele chorób i […]
Ostatnie wpisy