Z jakich materiałów można wykonać podłogę?

Z jakich materiałów można wykonać podłogę?
zrozumiec-sens
Budownictwo
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podłogi w nowoczesnych wnętrzach nie muszą być drewniane lub wyłożone płytkami, warto zainteresować się innowacyjnymi i nietypowymi technikami aranżacji wnętrz. Jednymi z produktów, które ostatnio cieszą się zainteresowaniem, są podłogi z mikrocementu lub żywicy epoksydowej. Jak zrobić nietypową podłogę w swoim domu?

Podłoga z żywicą epoksydową i inne pomysły na podłogi

Żywica ma ciekawe właściwości. Jest wodoodporna, odporna na ścieranie i mycie. Zaimpregnowana jest bardzo łatwa w utrzymywaniu w czystości. To też tańsza i szybsza alternatywa dla płytek podłogowych i dla drewna w domu. Deski lub panele na podłodze mają określoną trwałość, mogą się ścierać i rysować, tej wady nie ma żywica epoksydowa. Niegdyś podłogi z dodatkiem żywicy epoksydowej były domeną powierzchni magazynowych, dzisiaj wylewane są w nowoczesnych domach. Żywica może być barwiona, mogą być w niej też zatopione różne elementy dekoracyjne, co sprawi, że podłoga będzie jedyna w swoim rodzaju. Inne, nietypowe pomysły na podłogi znajdują się tu: https://primson-composites.pl. Mogą to być na przykład laminaty z włókna węglowego. To pomysł na podłogę na przykład na tarasie. Materiał jest odporny na promieniowanie słoneczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ocieplanie styropianem – jakie ma zalety?
Ocieplanie styropianem – jakie ma zalety?
Izolacja styropianowa jest stosowana w wielu rodzajach budownictwa zewnętrznego. Zapewnia doskonały poziom odporności termicznej, jest lekki, łatwy w obsłudze i […]
Ostatnie wpisy