Za pomocą czego monitorować jakość powietrza w budynku?

To, czym oddychamy, ma istotne znaczenie nie tylko dla naszego samopoczucia, ale również dla zdrowia. Odpowiednia temperatura, wilgotność i skład powietrza jest też czynnikiem, determinującym utrzymanie wydajności w miejscu pracy. Warto więc postarać się o zapewnienie pracownikom, odpowiednich warunków również i pod tym względem.

W chwili obecnej istnieje cała masa rozwiązań, pozwalających na skuteczne monitorowanie jakości powietrza pod kątem stężenia potencjalnie szkodliwych dla zdrowia substancji. Przykładowo czujniki CO2, dostępne na rynku, pozwalają na szybkie określenie stężenia w powietrzu tego gazu. Wiele z nich ma jednak dodatkowe funkcje.

Czujniki dwutlenku węgla – dlaczego warto je stosować?

Czujniki CO2 pozwalają na wykrycie nieprawidłowych wartości stężenia dwutlenku węgla w badanym pomieszczeniu. Jest to o tyle ważne, że gaz ten jest bezwonny i bezbarwny. Jego nadmiar, często spotykany obecnie w nowoczesnych, dobrze izolowanych budynkach, powoduje liczne niekorzystne konsekwencje. Należą do nich duszności, bóle głowy i osłabienie koncentracji. 

Nowoczesne czujniki pozwalają na stały monitoring nie tylko zawartości CO2 w powietrzu, ale również na kontrolę temperatury i wilgotności. Najczęściej urządzenia te stanowią część systemu wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania, a ich obsługa jest prosta i intuicyjna.

8 miesięcy temu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − cztery =