Zadbaj o szczelność okien

Skuteczne ocieplenie domu i jego izolacja są dla nas niezwykle ważne. Pozwalają bowiem przeciwdziałać wilgoci i nie wpuszczać do środka chłodnego powietrza, zwłaszcza zimą. Mają one podwójnie istotne znaczenie w miejscach szczególnie narażonych na niedociągnięcia. Takim miejscem jest przestrzeń wokół okna, o której szczelność należy zadbać najbardziej.

Jak uszczelnić nasze okno?

Przede wszystkim warto użyć w tym celu dostępnych na rynku materiałów. Skorzystać można np. z uszczelki do okien PCV, lub listwy wykonanej z twardego styropianu. Pozwolą one na wykonanie dodatkowej, szczelnej izolacji podokiennej, która poprawi wodoszczelność przy oknie. Mówimy wówczas o tzw. ciepłym parapecie. Oprócz tego wszelkie drobne ubytki pod parapetem, czy też przy samym oknie i ścianie, można uzupełnić specjalnym aerożelem, czyli rodzajem twardej i sztywnej piany cechującej się dużą odpornością, trwałością i dobrymi parametrami termoizolacyjnymi.

Oprócz nich, dbając o szczelność okien, warto użyć taśmy do ciepłego montażu. Rodzajów taśm jest całkiem sporo, ale spośród nich do uszczelnienia okna najlepiej sprawdzą się taśma rozprężna, a także taśma paroprzepuszczalna. Pierwsza z nich to taśma uszczelniająca z impregnacją akrylową, wykonana z miękkiej i elastycznej pianki poliuretanowej. Druga zaś, wykonana jest z materiału syntetycznego i doskonale chroni przed wilgocią. Dodatkowo uszczelniając okno, można wymienić, o ile to możliwe, wszystkie uszczelki, które po latach eksploatacji mogły w końcu ulec zniszczeniu.

3 lata temu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × pięć =