Zastosowanie sztukaterii w budownictwie

Zastosowanie sztukaterii w budownictwie
zrozumiec-sens
Budownictwo
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sztukateria jest elementem dekoracyjnym wykorzystywanym w architekturze. Znana jest już od czasów starożytnych, a także obecnie cieszy się dużą popularnością. Obecnie sztukateria służy przede wszystkim do wykańczania wnętrz. 

Rodzaje sztukaterii

Współczesne sztukaterie wykonywane są przede z gipsu ceramicznego, żywicy poliestrowej, a także styropianu. Zazwyczaj montuje się je na ścianach oraz sufitach wewnątrz pomieszczeń. Wyróżnia się jeszcze sztukaterię zewnętrzną, czyli elementy dekoracyjne montowane na budynkach. Do tej grupy zaliczyć można przede wszystkim gzymsy, kolumny oraz dekoracyjne rozety. Najczęściej wybierane są elementy wykonywane ze styropianu głównie ze względu na ich niewielką wagę, dzięki czemu nie obciążają one nadmiernie elewacji. Poszukując najlepszej jakości sztukaterii elewacyjnej, warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie: https://www.styrostyl.pl/sztukateria-elewacyjna-12. Sztukateria wewnętrzna to z kolei przede wszystkim listwy naścienne oraz przysufitowe, rozety, pilastry oraz kolumny. Również w tym przypadku najczęściej wykorzystuje się elementy wykonane ze styropianu, ale spotkać można również dekoracje, do produkcji których wykorzystana została pianka poliuretanowa lub gips. Sztukateria wewnętrzna pasuje przede wszystkim do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym oraz glamour. Z kolei elementy zewnętrzne doskonale odmienią wygląd praktycznie każdego budynku. Na ich montaż powinny więc zdecydować się osoby, które pragną wyróżnić swoje domy pośród innych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Olejki do kąpieli – czy warto z nich korzystać?
Olejki do kąpieli – czy warto z nich korzystać?
Olejki do kąpieli istnieją od lat, ale tak naprawdę nie są one wszystkie tak popularne. Najczęstszym powodem tego jest to, […]
Ostatnie wpisy