Złomowanie pojazdu – w jakich sytuacjach jest opłacalne?

Starsze oraz powypadkowe i naprawiane pojazdy w pewnym momencie zaczynają się wiązać z dużymi kosztami eksploatacyjnymi. Poruszanie się takimi samochodami staje się również niebezpieczne, zarówno dla kierującego, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Czasem najlepszym wyjściem jest zatem złomowanie, które oferuje wiele firm, takich jak Car-Gryf. Kiedy będzie to opłacalne? 

Zbyt duże koszty eksploatacji

Samochody z bardzo dużym przebiegiem oraz wieloletnie, zaczynają być w pewnym momencie bardzo problematyczne względem użytkowania. Opłaty związane z naprawami ciągle rosną, a usterek będzie z czasem tylko przybywać, co wiąże się z nieustannymi wydatkami. Poza tym jazda takim autem staje się ryzykowna i niebezpieczna, więc lepiej po prostu się go pozbyć. Z reguły takie pojazdy są jednak w bardzo kiepskim stanie technicznym, więc nie udaje się już znaleźć kupca. W takich sytuacjach zdecydowanie opłaca się złomowanie i zakupienie innego samochodu, który pozwoli na poruszanie się po drogach bez obaw o zdrowie i życie. 

Szkoda całkowita

W przypadku niektórych wypadków samochodowych, uszkodzenia pojazdu są na tyle poważne, że stwierdzana jest szkoda całkowita. Oznacza to sytuację, w której auta nie da się już naprawić lub takie prace nie byłyby uzasadnione, gdyż koszty osiągnęłyby niemal poziom aktualnej wartości samochodu. Jeśli zachodzi konieczność pozbycia się pojazdu w ten sposób, to kluczowe jest odnalezienie punktu przeprowadzającego złomowanie pojazdu w Szczecinicargryf.pl/zlomowaniee lub innym mieście, który zajmie się taką procedurą w pełni legalnie, na bazie odpowiednich zezwoleń. W takim miejscu otrzyma się potem zaświadczenie o demontażu, dokonanym w sposób zgodny z prawem.  

1 rok temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemnaście − trzy =