Alternatywy dla angielskiego – jakiego języka obcego zacząć się uczyć?

Znajomość języka angielskiego jest dziś powszechna, dlatego chcąc podnieść swoje kwalifikacje, warto pomyśleć o dodatkowym języku obcym. Zwiększy to naszą atrakcyjność na rynku pracy, jak też pomoże w nawiązaniu kontaktów z osobami z różnych stron świata. Płynących z tego korzyści jest jeszcze więcej. Pozostaje tylko pytanie – jaki język wybrać?

Zastanówmy się, co chcemy zyskać

Decydując się na naukę kolejnego języka obcego, na samym początek należy przemyśleć, co chce się dzięki niemu uzyskać. Jeśli ma ułatwić komunikację podczas podróży zagranicznych, świetnym wyborem będzie choćby hiszpański lub portugalski. Języki te umożliwiają bowiem płynną komunikację nie tylko we wskazanych krajach, ale również w niemal całej Ameryce Południowej. Gdy pragniemy uatrakcyjnić swoją pozycję na rynku pracy, to warto zdecydować się na francuski, który jest często wymagany przez pracodawców. A może chcemy nauczyć się jakiegoś języka hobbystycznie? Włoski będzie tu idealny. Jest dźwięczny i stosunkowo prosty.

Jak dobrać odpowiednią metodę nauki?

Skuteczność nauki języka obcego w dużej mierze zależy od wybranej szkoły językowej. W dzisiejszych czasach coraz większą popularnością cieszą się szkoły online, które w niczym nie odbiegają od tych tradycyjnych, a wręcz przeciwnie. Dobrym przykładem jest choćby szkoła Sollares, w której zajęcia są prowadzone w małych grupach przez Native Speakerów. Żeby nauczyć się języka nie musisz więc nawet wychodzić z domu, a zapisy odbywają się przez cały rok. Wystarczy tylko odrobina motywacji oraz zaangażowania i otwiera się przed nami świat zupełnie nowych możliwości.

3 miesiące temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × jeden =